Menu

Kubacki: Stęskniłem się za zawodami

Kubacki: Stęskniłem się za zawodami
Dawid Kubacki zdążył się stęsknić za skakaniem, a my już dzisiaj wieczorem będziemy mogli podziwiać jego i pozostałych skoczków podczas konkursu drużynowego Letniej GP. (Fot. Getty Images)
'Zdążyłem się stęsknić za zawodami, chociaż nie było to bardzo mocne uczucie. Po treningach dobrze jest wyjść na skocznię i poczuć adrenalinę' - przyznał Dawid Kubacki po kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego Letniej Grand Prix w skokach narciarskich.
Reklama

Kubacki w kwalifikacjach na obiekcie w Wiśle-Malince zajął drugie miejsce. Przebrnęło je jeszcze dziesięciu Polaków, a najlepszy w piątek był Słoweniec Timi Zajc. Uzyskał 128 m, Kubacki wylądował 3,5 m bliżej. Trzeci był Niemiec Markus Eisenbichler - 126,5 m, a czwarty Jakub Wolny - 130,5 m.

"Po to ćwiczymy, aby się sprawdzać na zawodach. To są takie dni, kiedy robimy, co kochamy" - podkreślił mistrz świata w konkursie na skoczni normalnej w 2019 r.

Zawodnik dodał, że tamte MŚ to już przeszłość: „Teraz pracuję, aby być coraz lepszym i aby z kolejnego sezonu być tak samo zadowolonym albo nawet bardziej niż z poprzedniego". Przyznał także, że obecnie nie prezentuje optymalnej formy. Jednak lipiec to nie czas, kiedy taka ma być.

Kami Stoch w piątek wylądował na 128. metrze, co mu dało 28. miejsce. Jednak po zawodach nie był zły z powodu miejsca, które zajął: „Dziś skoki może nie były wybitne, ale na solidnym poziomie" - zauważył. Dodał, że latem chce poprawić wiele elementów w swoich próbach, a to wymaga „cierpliwości i dużo spokoju".

W gronie biało-czerwonych, którzy wywalczyli miejsce w niedzielnym konkursie, jest debiutujący w zawodach tej rangi Kacper Juroszek (w kwalifikacjach 24. miejsce, 127 m).

„To zdecydowana wielka chwila w mojej karierze. Nie spodziewałem się, że oddam tak dobry skok. Jestem zadowolony. To na pewno jest test sportowej dojrzałości. Przecież walczę tutaj z najlepszymi skoczkami świata. Podczas zawodów przeżywałem duże stres, ale i podekscytowanie. Gdybym miał sobie wystawić ocenę, to w skali tych szkolnych dałbym bardzo dobry, bo mogło być jeszcze lepiej" - uważa zawodnik WSS Wisła.

Jedynym Polakiem, który nie przebrnął kwalifikacji był 52. Stefan Hula - 110,5 m.

„Nie tego się spodziewałem. Podczas treningów, przygotowań do sezonu oddałem dużo lepsze skoki. Ciężko mi powiedzieć tak na gorąco, co się stało" - podsumował występ.

Dzisiaj na obiekcie im. Adama Małysza zostanie rozegrany konkurs drużynowy Letniej Grand Pric w skokach narciarskich. Pierwsza seria ma się rozpocząć o godz. 20:15 czasu lokalnego. Dzień później odbędzie się konkurs indywidualny.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

  Sport


  Reklama