Karol Linetty scored for Sampordia Genoa

Karol Linetty czeka teraz na mecz w reprezentacji Polski. (Fot. Getty Images)
Karol Linetty scored and his Sampdoria Genoa beat SPAL Ferrara 2: 1 in the match of the 7th Italian league. This is the first hit of the Polish player this season.

23-letni pomocnik na listę strzelców wpisał się w 25. minucie. Po zgraniu głową przez Fabio Quagliarellę uderzył z pierwszej piłki z ok. 15 metrów. Cztery minuty wcześniej prowadzenie SPAL dał Alberto Paloschi, a zwycięstwo gospodarzom po godzinie gry zapewnił Gregoire Defrel.

Linetty na boisku przebywał do 83. minuty. Cały mecz w barwach Sampdorii rozegrał Bartosz Bereszyński, a Dawid Kownacki - trzeci z Polaków występujących w tym klubie - na boisku pojawił się w 76. minucie. W barwach gości pełny występ zaliczył Thiago Cionek.

W tabeli z kompletem punktów prowadzi Juventus Turyn, którego bramkarzem jest Wojciech Szczęsny. Nad drugim Napoli Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika ma sześć punktów przewagi. Sampdoria jest ósma - 10 pkt straty.

Liderem klasyfikacji najlepszych strzelców jest natomiast Krzysztof Piątek. Napastnik Genoi ma na koncie już osiem trafień.

Karol Linetty otrzymał od trenera Brzęczka powołanie do reprezentacji Polski.