Menu

Johnson & Johnson's coronavirus vaccine could be launched in March

Johnson & Johnson's coronavirus vaccine could be launched in March
Szczepionka Johnson & Johnson ma być skuteczna już po podaniu jednej dawki. (Fot. Getty Images)
Johnson & Johnson efficacy data should be available in late January or early February. However, the preliminary assessment of previous clinical vaccine studies was positive, showing that a single dose of the substance elicited a strong immune response and was generally well tolerated, recalls Reuters.
Advertisement
News available in Polish

Wstępna ocena już prowadzonych badań klinicznych szczepionki od Johnson & Johnson jest pozytywna i wykazała, że pojedyncza dawka substancji wywołuje silną odpowiedź immunologiczną i jest ogólnie dobrze tolerowana - przypomina Reuters.

Na razie jest za wcześnie, by ocenić, jak wiele dawek preparatu może być dostępnych w USA w marcu - zwłaszcza, że musi on zostać zaaprobowany przez amerykańską Administrację ds. Żywności i Leków (FDA), czyli regulatora rynku - poinformował koncern.

W ubiegłym tygodniu "New England Journal of Medicine" podał, że wstępne wyniki badań klinicznych szczepionki Johnson & Johnson, powstałej na bazie niezdolnego do replikacji adenowirusa Ad26, wskazują, że jest ona bezpieczna i skuteczna już po podaniu jednej dawki.

Szczepionka wykorzystuje tę samą technologię co wcześniej opracowana przez ten zespół i zatwierdzona przez Europejską Agencję Leków (EMA) szczepionka przeciwko wirusowi ebola oraz będące w fazie badań szczepionki przeciwko syncytialnemu wirusowi oddechowemu (RSV), wirusom HIV i zika.

Są to szczepionki na bazie niezdolnego do replikacji adenowirusa Ad26, uważane za ogólnie bezpieczne i wysoce immunogenne.

Czytaj więcej:

Badania: Szczepionka Pfizera - skuteczna przeciwko nowym wariantom SARS-CoV-2

Media: Po drugiej dawce szczepionki więcej objawów takich jak bóle mięśni, gorączka

Anglia: Uber z bezpłatnymi przejazdami do centrów szczepień

Hancock: Większy odstęp między dawkami zwiększa skuteczność szczepionki

Problemy z brytyjską szczepionką. UE dostanie ją z opóźnieniem

W UK "zdumienie" z powodu niemieckich zarzutów dotyczących brytyjskiej szczepionki

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 25.02.2021
  GBP 5.237 złEUR 4.514 złUSD 3.694 złCHF 4.077 zł
  Advertisement

  Sport


  Sport

  Advertisement
  Advertisement