Jerzy Janowicz reaches Wimbledon semifinals

Jerzy Janowicz became the first Polish man to reach a Grand Slam semifinal Wednesday by beating countryman Lukasz Kubot 7-5, 6-4, 6-4 at Wimbledon.
Pierwszy set był niezwykle zacięty. Na początku przewagę utrzymywał 31-letni Kubot, a jego zdenerwowany przeciwnik psuł serwis, dzięki czemu jego przeciwnik wywalczył piłkę setową.

Wtedy Janowicz pokazał, dlaczego będzie kiedyś - a może już wkrótce - wielkim tenisistą i przełamał starszego kolegę. Pierwszy set zakończył się wygraną łodzianina 7:5.

W drugiej partii przewaga 22-latka zaznaczała się już wyraźniej. Łukasz Kubot znów miał okazje do przełamania Janowicza, ale ponownie nie potrafił ich wykorzystać. Ostatecznie młodszy Polak wygrał drugiego seta 6:4. Podobnie zresztą wyglądał trzeci set, który zakończył się takim samym wynikiem 6:4.

Dla obu Polaków ćwierćfinał Wimbledonu to najlepszy wynik w ich karierze. Janowicz po meczu popłakał się, po czym wymienił się koszulkami z Kubotem.

W półfinale turnieju "Jerzyk" zmierzy się Andym Murrayem, który pokonał Fernando Verdasco.