Jakub Blaszczykowski goal for Fiorentina

Jakub Błaszczykowski zdobył gola dla Fiorentiny (Fot. Getty Images)
The former Fiorentina striker Alberto Gilardino pulled one back for Palermo with a header in the 77th minute, but Jakub Blaszczykowski restored Fiorentina's two-goal lead in added time.

Błaszczykowski w ligowym meczu wystąpił po raz pierwszy od 28 października. 30-letni piłkarz naderwania mięśnia dwugłowego uda doznał w towarzyskim meczu reprezentacji z Islandią.

Wcześniej dwie bramki dla Fiorentiny zdobył Josip Ilicic. To właśnie jego zmienił Błaszczykowski. Drużyna z Florencji awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. O dwa punkty wyprzedza broniący tytułu Juventus Turyn, który odniósł ósme zwycięstwo z rzędu w Serie A. Tym razem "Stara Dama" pokonała u siebie Veronę 3:0. Na listę strzelców wpisali się Paulo Dybala, Leonardo Bonucci i Simone Zaza.

Fiorentina prowadzenie może jednak stracić jeszcze w środę. O godzinie 18.00 rozpocznie się mecz Interu z Empoli; mediolańczycy także mają dwa punkty straty. O 20.45 natomiast Napoli, które ma trzy punkty mniej, podejmie Torino Kamila Glika.

Trzy razy piłkę z siatki wyciągał bramkarz Romy Wojciech Szczęsny. Jego zespół zremisował w Weronie z Chievo 3:3. Goście prowadzili w tym meczu 2:0 i 3:2, ale nie zdołali wywieźć trzech punktów. Do remisu w 85. minucie doprowadził Simone Pepe.

Niespodziewanej porażki z Bologną 0:1 na własnym stadionie doznał AC Milan. Jedynego gola zdobył Emanuele Giaccherini w 82. minucie.