Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Ivanovic, Pennetta, Moya and Ferrero candidates for the Tennis Hall of Fame

Ivanovic, Pennetta, Moya and Ferrero candidates for the Tennis Hall of Fame
Mary Pierce, francuska tenisistka podczas ceremonii Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sławy, gdzie została uhonorowana w 2019 r. (Fot. Omar Rawlings/Getty Images for International Tennis Hall of Fame)
Serbian Ana Ivanovic, Italian Flavia Pennetta and Spaniards Carlos Moya and Juan Carlos Ferrero are among the six nominees for the International Tennis Hall of Fame.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Grono zawodników, którzy mają szansę zostać członkami Galerii, mieszczącej się w amerykańskim Newport, uzupełniają Amerykanka Lisa Raymond i Cara Black z Zimbabwe. Obie sukcesy odnosiły głównie w deblu i mikście.

Wybór tenisistów, którzy dostąpią tego zaszczytu, a zostali nominowani przez specjalne kolegium, dokona się na podstawie głosowania fanów (potrwa do 31 października) oraz dziennikarzy, historyków tenisa, a także osób, które są już członkami Hall of Fame. Wymaganą granicą jest 75 procent głosów na "tak".

Decyzja głosujących zostanie ogłoszona na początku przyszłego roku, a uroczystość wprowadzenia zaplanowano na 16 lipca 2022.

Ivanovic w 2008 roku wygrała wielkoszlemowy French Open i została liderką światowego rankingu. Pennetta z kolei triumfowała w edycji 2015 US Open, a była też liderką rankingu deblistek. Moya sięgnął po wielkoszlemowy tytuł w Paryżu w 1998 roku i także przewodził klasyfikacji tenisistów. Ferrero osiągnięcie rodaka powtórzył w 2003 roku.

On i Raymond, która w grze podwójnej 11-krotnie zwyciężyła w Wielkim Szlemie, po raz pierwszy zostali nominowani w tym roku.

Z kolei Black sięgnęła po 10 tytułów wielkoszlemowych w deblu i mikście, była też liderką zestawienia deblistek.

Czytaj więcej:

Ranking WTA: Iga Świątek oficjalnie czwartą rakietą świata

Andy Murray zgubił obrączkę. Tenisista prosi o pomoc

Świątek odpadła z Indian Wells. "Nie potrafiłam wejść w swój rytm"

Rafael Nadal: "Nie wiem, kiedy wrócę do gry w tenisa"

Hurkacz odpadł z Indian Wells. "Tym razem nie wyszło"

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.01.2022
  GBP 5.4210 złEUR 4.5303 złUSD 3.9953 złCHF 4.3786 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement