Menu

Italy to impose quarantine on UK travellers

Italy to impose quarantine on UK travellers
Włosi niedawno zaczęli otwierać turystykę, dlatego uważnie śledzą sytuację epidemiczną w innych krajach... (Fot. Getty Images)
Italy is to introduce a five-day Covid quarantine for travellers from the UK from Monday amid growing concerns about the spread of the Delta variant.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Jednocześnie Włochy otwierają się na przyjezdnych z USA, Kanady, Japonii i UE. Podróżni z tych krajów muszą jednak wykazać, że są w pełni zaszczepieni lub niedawno uzyskali negatywny wynik testu na Covid.

Minister zdrowia Włoch Roberto Speranza podpisał wczoraj rozporządzenie w sprawie nowych zasad dla zagranicznych podróżnych, a o swojej decyzji poinformował w mediach społecznościowych. 

Dotychczas osoby przyjeżdżające z Wielkiej Brytanii do Włoch musiały jedynie przedstawić negatywny wyniku testu na koronawirusa; od poniedziałku będą musiały poddać się też 5-dniowej kwarantannie.

Tym samym Włochy dołączyły do Francji, Niemiec, Austrii i Irlandii, które już wcześniej wprowadziły różne ograniczenia dla osób przybywających z Wielkiej Brytanii.

Restrykcje zaostrzono w związku ze wzrostem liczby zakażeń w Zjednoczonym Królestwie, gdzie szerzy się wariant Delta koronawirusa, odpowiadający już za 96 proc. nowych zakażeń Covid-19.

Minionej doby w Wielkiej Brytanii odnotowano 11 007 zakażeń koronawirusem i jest to najwyższa liczba od 19 lutego. Odnotowano też 19 zgonów na Covid-19.

Czytaj więcej:

Francja wprowadzi obowiązkową kwarantannę dla podróżnych z UK

Holandia: Od czerwca kwarantanna po przyjeździe z kraju wysokiego ryzyka

Niemcy: Władze znoszą obostrzenia dla podróżnych z większości krajów

Irlandia zaostrza zasady wjazdu dla podróżnych z UK

UK: Czy wakacje w "bursztynowych krajach" będą możliwe dla zaszczepionych?

Anglia: Niepokojący wzrost zakażeń koronawirusem. Liczba zgonów pozostaje jednak niewielka

Podróże lotnicze i turystyka w Europie zaczynają się odradzać

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 26.07.2021
  GBP 5.3582 złEUR 4.5858 złUSD 3.8915 złCHF 4.2381 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement