Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Italy: He wanted to fake a vaccination and put on a silicone prosthetic arm

Italy: He wanted to fake a vaccination and put on a silicone prosthetic arm
Dziwna sprężystość "naskórka" wzbudziła zaniepokojenie pielęgniarki... (Fot. Getty Images)
Police in Biella in northern Italy (Piedmont) are investigating a 50-year-old who tried to extort a vaccination certificate simulating the latter. He arrived at the vaccination point with a silicone shoulder pad, which he had stuck to.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Temperatura "ramienia", inna pigmentacja oraz dziwna sprężystość "naskórka" wzbudziły zaniepokojenie pielęgniarki, która natychmiast zawiadomiła przełożonych, choć mężczyzna usiłował ją od tego odwieść, twierdząc, że to żart.

"Sprawa graniczyłaby z absurdem, gdyby nie fakt, że mówimy o czynie mającym poważne reperkusje" – zaznaczył w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku prezydent regionalnego rządu Piemontu, Alberto Cirio.

"W obliczu poświęcenia i strat, jakie cała nasza społeczność poniosła podczas pandemii pod względem ludzkiego życia, kosztów społecznych i ekonomicznych, taki czyn jest nie do zaakceptowania" - zaznaczył Cirio.

Według BBC World, powołującego się na lokalne włoskie media, mężczyzna był wcześniej pracownikiem służby zdrowia, ale został zwolniony z pracy, ponieważ się nie zaszczepił. Wakcynacja jest obowiązkowa dla wszystkich pracowników służby zdrowia we Włoszech.

W ocenie dziennika "La Repubblica" incydent w Bielli mógł nie być odosobniony. Dziennikarze tej gazety dotarli do komentarzy pod ogłoszeniem na Twitterze dotyczącym sprzedaży silikonowego męskiego kombinezonu na tors ze sztucznymi mięśniami ramion i szyi, który był sprzedawany na portalu Amazon za 488 euro.

"Jeśli pójdę w tym na szczepienie, czy zauważą? Może pod silikon włożę jeszcze dodatkowe ubrania, by igła przypadkiem nie dotknęła mego rzeczywistego ramienia?" – zastanawiał się pod fotografią kombinezonu jeden z użytkowników Twittera.

Jak zaznacza BBC, incydent w Piemoncie poprzedza wprowadzenie w przyszłym tygodniu bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących osób, które nie poddały się szczepieniom we Włoszech.

Od sierpnia do uzyskania przepustki Covid-19 wystarczał certyfikat szczepienia, negatywny test PCR lub świadectwo wyzdrowienia po przejściu Covid-19. Osoby z przepustką mogły korzystać z transportu kolejowego, wejść na obiekty sportowe, jak pływalnie czy siłownie, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, w tym - w seansach filmowych czy pójść do restauracji.

Od poniedziałku dostęp do tych form spędzania wolnego czasu będą mieć tylko zaszczepieni i niedawni ozdrowieńcy.

Czytaj więcej:

Włochy: Pociąg może zostać zatrzymany, jeśli pasażer ma objawy Covid-19

Włochy: Polski naukowiec, który pomógł wyizolować koronawirusa, wyjaśnia obecną sytuację epidemiczną

Włochy: W miastach powraca obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz

Włochy: W szpitalu w Rzymie powstał zespół, który zbada nowy wariant koronawirusa

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 28.01.2022
  GBP 5.4934 złEUR 4.5697 złUSD 4.1048 złCHF 4.4086 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement