Inter is getting closer to the title

Marcus Thuram z Internazionale i Thomas Kristensen z Udinese podczas wczorajszego meczu na stadionie w Udine. (Fot. Getty Images)
Inter Milan players defeated Udinese 2-1 away in the match ending the 31st round of the Italian top league and are getting closer to the 20th championship title in the club's history. Davide Frattesi scored the winning goal in stoppage time.

W Udine pierwszą bramkę w kuriozalnych okolicznościach zdobyli gospodarze. W 40. minucie Serb Lazar Samardzic uderzył niezbyt groźnie z kilkunastu metrów, piłka toczyła się po polu karnym i wpadła do siatki. Nie próbowali jej zatrzymać ani Holender Denzel Dumfries, ani zmylony tym szwajcarski bramkarz Yann Sommer.

Inter w pierwszej połowie miał kilka okazji bramkowych, ale świetnie spisywał się nigeryjski golkiper Maduka Okoye, broniąc strzały Turka Hakana Calhanoglu i Argentyńczyka Lautaro Martineza.

Po przerwie Inter zdecydowanie zaatakował i w 55. minucie wyrównał po rzucie karnym, pewnie wykonanym przez Calhanoglu. Później tempo gry wyraźnie spadło, ale w piątej minucie doliczonego czasu gry bramkę na wagę trzech punktów zdobył Davide Frattesi.

W tabeli Inter wciąż wyprzedza o 14 punktów lokalnego rywala AC Milan oraz o 20 Juventus Turyn. Najgroźniejsi przeciwnicy w 31. kolejce również odnieśli zwycięstwa - Milan nad Lecce 3:0, a Juventus nad Fiorentiną 1:0 - ale ich straty są olbrzymie.

"Nerazzurri" mają na koncie 26 zwycięstw, cztery remisy, tylko jedną porażkę, łącznie 82 punkty i wspaniały bilans bramkowy 75-15. Na siedem kolejek przed zakończeniem rozgrywek wciąż w ich zasięgu jest rekord 102 punktów Juventusu Turyn z sezonu 2013/2014.