Menu

Iga Świątek: The coming season will be more difficult

Iga Świątek: The coming season will be more difficult
Wkrótce cała Polska znów będzie kibicować Idze podczas Australian Open. (Fot. Getty Images)
'The coming season will be more difficult' - admitted Iga Świątek in an interview published on the WTA website. The Polish tennis player after last year's triumph in the French Open expects greater expectations of her.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Z tego powodu Świątęk w trakcie przygotowań do sezonu treningi na korcie łączyła z zajęciami pod okiem psycholożki Darii Abramowicz, aby wzmocnić sferę mentalną.

19-latka przyznała również, że choć ma już na koncie wielkoszlemowy tytuł, to w kwestii określania celów na 2021 nie zaszła większa zmiana.

"Cały proces nie uległ zmianie i muszę robić to, co zwykle. To dla mnie dobra wiadomość, bo czuję się w tym bezpiecznie. Oczywiście z tyłu głowy mam myśl, że teraz stoją za mną więksi sponsorzy, większe zobowiązania, więc jest jakiś element nowości" - przyznała.

"Myślę, że dam sobie z tym radę, skoro udawało mi się łączyć tenis z nauką" - dodała.

Tuż po paryskim triumfie Świątek zdradziła, że będzie się koncentrowała na tym, aby jej forma była bardziej stabilna. Młoda zawodniczka ma świadomość, że nie jest to łatwe zadanie.

"Raczej nie uda mi się tego osiągnąć w tym roku. Mówienie o turniejach i stabilnej formie przez cały sezon, to szersza perspektywa. Na razie skupiam się na podstawach, aby równy poziom trzymać na jednym treningu po drugim" - podkreśliła.

Obecnie Polka przebywa w Melbourne, gdzie 8 lutego rozpocznie się wielkoszlemowy Australian Open. W ubiegłym roku dotarła w tym turnieju do 4. rundy, w której uległa Estonce Anett Kontaveit.

Czytaj więcej:

Świątek, Stoch, Zmarzlik - następcy przerośli wielkich mistrzów

Świątek, Lewandowski i Sierzputowski laureatami Wielkiej Nagrody Honorowej PKOl

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 11.05.2021
  GBP 5.3050 złEUR 4.5628 złUSD 3.7514 złCHF 4.1592 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement