Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

IBB Polonia London a step away from defending the FA Cup

IBB Polonia London a step away from defending the FA Cup
Siatkarze IBB Londyn. (Fot. sandsphotos.co.uk)
IBB Polonia London played the final match for the FA Cup. On Saturday, April 14, 2018, at the National Volleyball Center Kettering, the Polish team faced Team Northumbria in the final clash at the summit.
Advertisement
News available in Polish

Sobotnie spotkanie pokazało wyrównaną grę obu zespołów, a poszczególne sety układały się według podobnego schematu.

Początek rozgrywanych partii był dominacją podopiecznych Piotra Grabana, którzy na pierwsze przerwy techniczne schodzili z kilku punktową przewagą. Następnie ich rywale zaczynali odrabiać straty i stopniowo wychodzić na prowadzenie. W końcówkach setów zawodnicy Team Northumbria, pomimo zaciętej walki IBB Polonii, bronili wyniku i nie dali zwyciężyć przeciwnikowi. MVP spotkania został kapitan drużyny z Newcastle – Adam Bradbury (grający z numerem 9).

"Walka z drużyną z Newcastle była wyrównana, ale w końcówkach wyszło ogranie i doświadczenie zawodników Northumbrii. Gratulujemy im tego zwycięstwa i zdobycia Pucharu Anglii” – skomentował kapitan IBB Polonii Londyn, Bartosz Kisielewicz.

"Graliśmy dobrą siatkówkę, ale w każdym z setów popełniliśmy jeden czy dwa błędy za dużo. Wyniknęły one z wysokiej stawki spotkania oraz braku doświadczenia. Z kolei nasz przeciwnik grał równo i przede wszystkim silnie serwował, co przesądziło o ostatecznym wyniku meczu” – stwierdził trener IBB Polonii Londyn, Piotr Graban.

Gra zawierająca wiele zwrotów akcji była ekscytującym widowiskiem dla kibiców, którzy licznie przybyli do Kettering, by wspierać swoje drużyny.

"Hala była pełna kibiców, a co najważniejsze większość z nich nosiła koszulki Polonii. Bardzo dziękuję każdemu, który przyjechał i wspierał nas w walce o Puchar” – dodał Kisielewicz.

Sobotni mecz nie zakończył jeszcze rozgrywek. Drużyny ciągle rywalizują na ligowym podwórku. W najbliższy weekend w hali londyńczyków odbędą się półfinały, w których podopieczni Piotra Grabana zmierzą się z zawodnikami Sheffield Hallam.

"Nastroje w drużynie nie są wspaniałe, ale to normalne po przegranym meczu. Najważniejsze, że chłopaki chcą walczyć i od poniedziałku zaczynamy przygotowania do półfinałów. Mam nadzieję, że zdołamy pokonać Sheffield Hallam i będziemy mieli okazje, aby zrewanżować się naszym sobotnim rywalom” – zakończył Bartosz Kisielewicz.

"Przed weekendem jesteśmy nastawieni bojowo. Chcemy wygrać półfinały, dopracować szczegóły i zrewanżować się drużynie z Newcastle w finale mistrzostw Anglii” – zakończył Graban.

Stawka weekendowych spotkań jest wysoka. Drużyny powalczą o awans do ścisłego finału ligi i walkę o mistrzostwo kraju. Widowisko siatkarskie z udziałem dwóch drużyn z czołówki tabeli można obejrzeć w Brentford Fountain Leisure Centre – domowej hali IBB Polonii. Początek obu spotkań zaplanowano na godzinę 16.30. Bilety na nadchodzące mecze dostępne są w Internecie: Polonia.eventbrite.co.uk.

IBB Polonia Londyn jest trzykrotnym zdobywcą Pucharu Anglii (w sezonach 1990-91; 2015-2016;2016-17).

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.07.2018
  GBP 4.835 złEUR 4.316 złUSD 3.716 złCHF 3.712 zł

  Sport


  Advertisement