Świątek is still at the top of the WTA ranking. Hurkacz returns to the world elite

Hurkacz w finale turnieju w Halle pokonał lidera światowego rankingu. (Fot. Thomas F. Starke/Getty Images)
From April 4, Iga Świątek continues to lead in the world ranking of WTA tennis players. Hubert Hurkacz, after winning the tournament in Hallem, advanced from 12th to 10th place in the ATP ranking.

Rosjanin Daniił Miedwiediew, którego Polak pokonał w finale, wciąż jest liderem, wyprzedzając Niemca Alexandra Zvereva i Serba Novaka Djokovica.

Awans Hurkacza to jedyna zmiana w czołowej dziesiątce klasyfikacji ATP w porównaniu z poprzednim notowaniem. Top10 opuścił Włoch Matteo Berrettini, mimo wygranej w turnieju w Queen’s Club.

W przyszłym tygodniu tenisiści rozpoczną zmagania w wielkoszlemowym Wimbledonie. Przed rokiem wygrał go Djokovic, pokonując w finale Berrettiniego. Hurkacz zdobył wtedy punkty za awans do półfinału.

276. (277) Kacper Żuk (Polska) - 182

Iga Świątek kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. (Fot. John Berry/Getty Images)

Po zwycięstwie przed dwoma tygodniami w wielkoszlemowym French Open w Paryżu Iga Świątek nie startowała i wystąpi dopiero w rozpoczynającym się za tydzień Wimbledonie.

W czołowej dziesiątce rankingu WTA doszło do kilku drobnych przetasowań, m.in. triumfatorka turnieju w Berlinie Tunezyjka Ons Jabeur awansowała z czwartego na trzecie miejsce kosztem Hiszpanki Pauli Badosy, a na piąte z szóstego powróciła Greczynka Maria Sakkari.

Magda Linette przesunęła się z 67. na 65. pozycję, a Magdalena Fręch z 92. na 91.

W drugiej setce listy WTA są dwie biało-czerwone - Katarzyna Kawa jest sklasyfikowana na 131. pozycji, a Maja Chwalińska na 185.