Hertha beat Augsburg to stretch unbeaten run under new coach

Hertha wygrała 2:0 z FC Augsburg w meczu 29. kolejki niemieckiej ekstraklasy. (Fot. Getty Images)
Javairo Dilrosun and Krzysztof Piatek each scored as Hertha Berlin continued their unbeaten run under new coach Bruno Labbadia and climbed to ninth in the Bundesliga table after beating Augsburg 2-0 at an empty Olympic Stadium on Saturday.

Piątek pojawił się na placu gry w 65. minucie, a do siatki trafił w doliczonym czasie, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem gości i ustalając wynik. Wcześniej prowadzenie gospodarzom dał Holender Javairo Dilrosun.

Poprzednio Piątek wpisał się na listę strzelców w środowym spotkaniu z RB Lipsk, zremisowanym na wyjeździe 2:2. Wcześniej trafił w meczu z Fortuną Duesseldorf, ma także jedną bramkę w Pucharze Niemiec. Piłkarzem Herthy jest od końca stycznia.

Hertha, która w środę straciła pierwsze bramki i punkty po koronawirusowej przerwie, ma 38 pkt i jest na dziewiątym miejscu przed pozostałymi rozstrzygnięciami tej kolejki. FC Augsburg zgromadził 31 pkt i jest na 14. pozycji.