Menu

"Heroism cannot be forced." Sister Chmielewska on abortion after the judgment of the Constitutional

"Heroism cannot be forced." Sister Chmielewska on abortion after the judgment of the Constitutional
"Walkę o życie trzeba zacząć od wsparcia tych, którzy ciężar takiego trudnego życia mają nieść. Wtedy wybór życia będzie łatwiejszy". (Fot. PAP/Michał Walczak)
Prezeska Fundacji 'Domy Wspólnoty Chleb Życia', która słynie z opieki nad ludźmi odrzuconymi społecznie, napisała emocjonalny post na swoim profilu na Facebooku. To jej reakcja na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodną z prawem aborcję z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu.
Advertisement
News available in Polish

Chmielewska w swoim poście opisuje, jaki jest stosunek Polaków do osób wykluczonych. Krytykuje też hierarchów Kościoła katolickiego.

"Jestem przeciwna zabijaniu dzieci nienarodzonych, w tym niepełnosprawnych. Sama, jak wiadomo, wychowuję niepełnosprawnego, przybranego syna. Jednak są sytuacje, w których trzeba zostawić sumieniu kobiety-rodziców wybór. Do heroizmu nie można zmuszać" - zaczęła swój post siostra Chmielewska.

W dalszej części stwierdziła, że trzeba przede wszystkim pomagać tym, którzy są w potrzebie. Nie karać i nie szykanować. To wynika z tradycji chrześcijańskiej; "wtedy wybór życia będzie łatwiejszy".

Chmielewska zauważyła też, że w tej chwili los osób niepełnosprawnych i rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi jest większości społeczeństwa i rządzących obojętny.

"Pokazał to strajk w sejmie. Pokazuje milczenie przywódców Kościoła, którzy powinni od dawna wskazywać na ewangeliczną drogę w polityce - najpierw najsłabsi! Pokazują hejty pod wpisami ludzi proszących o pomoc w leczeniu ich dzieci. Jak se kalekę urodziłaś, to twój problem - to podsumowanie tych hejtów. Orzeczenie Trybunału nie jest troską, jest chwytem politycznym. Tak to oceniam" - napisała rozgoryczona siostra Chmielewska. 

"Zmieni się władza, to aborcja będzie na życzenie. Troska o starców, dorosłych niepełnosprawnych, dzieci nie tylko niepełnosprawne, lecz z trudnych warunków, chore psychicznie, chore na raka - to także działalność pro-life. Tu, jako państwo dajemy ciała. Kruchy kompromis właśnie runął. Cynicznie - w momencie epidemii. To w skrócie. Jestem smutna. Kolejna wojna i podziały, kiedy wróg-wirus - siedzi w chałupie" - dodała.

Czytaj więcej:

Polska: Aborcja w przypadku upośledzenia płodu niezgodna z konstytucją

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 30.11.2020
  GBP 4.979 złEUR 4.478 złUSD 3.736 złCHF 4.136 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement