Menu

Harry i Meghan zwrócili £2,4 mln wydane na remont ich rezydencji

Harry i Meghan zwrócili £2,4 mln wydane na remont ich rezydencji
Para dotrzymała słowa i oddała pieniądze wydane z pieniędzy brytyjskich podatników. (Fot. Getty Images)
Brytyjski książę Harry oraz jego żona księżna Meghan zwrócili 2,4 mln funtów wydane z budżetu państwa na renowację posiadłości Frogmore Cottage, co obiecali, gdy w styczniu ogłosili zamiar rezygnacji z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej.
Reklama

"Książę Sussex wniósł wkład finansowy do sovereign grant. Wkład ten, jak zapowiadał książę Harry, w pełni pokrył niezbędne koszty renowacji Frogmore Cottage, która jest własnością Jej Królewskiej Mości Królowej i pozostanie brytyjską rezydencją księcia i jego rodziny" - napisano w wydanym wczoraj oświadczeniu.

Jak wynika z przedstawionego w zeszłym roku sprawozdania finansowego, przeprowadzona w latach 2018/19 renowacja Frogmore Cottage, niewielkiej posiadłości w pobliżu zamku Windsor, kosztowała 2,4 mln funtów. Została ona w całości finansowana z tzw. sovereign grant, czyli corocznej dotacji z budżetu państwa na utrzymanie rodziny królewskiej w związku z pełnieniem przez nią oficjalnych obowiązków.

Po ogłoszeniu w styczniu przez Harry'ego i Meghan planów wycofania się z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej, zapowiedzieli, że zamierzają się sami utrzymywać i zwrócą koszty renowacji Frogmore Cottage. Parze książęcej wytykano wysokie koszty renowacji, co również przyczyniło się do ich decyzji o wycofaniu się z pełnienia obowiązków.

Komunikat o dokonanym zwrocie został podany zaledwie kilka dni po informacji o tym, że Harry i Meghan zawarli kontrakt z platformą streamingową Neflix na produkcję programów filmowych.

Od czasu formalnego opuszczenia rodziny królewskiej, co nastąpiło z końcem marca, Harry - młodszy syn następcy tronu księcia Karola - oraz jego małżonka Meghan przebywają głównie w Kalifornii, gdzie niedawno kupili dom.

Czytaj więcej:

Harry i Meghan nie będą już używać tytułów królewskich

Harry i Meghan "stracili szansę" na powrót do królewskiego życia

Meghan Markle otrzymała życzenia urodzinowe od rodziny królewskiej

Meghan wygrała sprawę w sądzie o ochronę tożsamości przyjaciółek

Współautor biografii Meghan i Harry’ego ostro krytykuje rodzinę królewską

Kalifornijska posiadłość Meghan Markle i księcia Harry’ego "nie jest w pełni bezpieczna"

Książę Harry i księżna Meghan będą produkować filmy dla Netflixa

  Komentarze
  • Lila
   8 września, 17:07

   Niby gdzie tak duża kwotę zarobili???? Nieczyste interesy

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.589 złUSD 3.886 złCHF 4.274 zł

  Sport


  Sport

  Reklama