Gortat of Wizards got 14 points in a game against the Nets

Marcin Gortat (po lewej) zostaje zdobył 14 pkt. dla swojej drużyny. (Fot. Getty Images)
Marcin Gortat of Poland scored 14 points and had 14 rebounds as the Washington Wizards in the NBA matcagainst Brooklyn Nets 114: 110.

W drugim spotkaniu Wizards z rzędu do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W poniedziałek po niesamowitym boju przegrali u siebie z broniącymi tytułu Cleveland Cavaliers 135:140, a tym razem niespodziewanie zaciekły opór postawiła im zdecydowanie najsłabsza drużyna obecnych rozgrywek. Nets z 53 meczów wygrali tylko dziewięć. To była ich jedenasta porażka z rzędu.

"Czarodzieje" sukcesy w ostatnich tygodniach zawdzięczają m.in. wysokiej skuteczności rzutów z gry. Ich średnia z całego sezonu to 47,7 procent. W całej lidze wyższym odsetkiem może się pochwalić tylko Golden State Warriors - 49,9 proc.

Wczoraj mieli jednak nieco większe problemy z trafianiem do kosza. Udawało im się to w 41,2 procentach prób. Nets dzięki temu w czwartej kwarcie odrobili dwunastopunktową stratę. W dogrywce jednak goście przełamali niemoc i zapobiegli sensacyjnej porażce.

Dla zwycięzców najwięcej punktów - 31 - zdobył Bradley Beal. John Wall dołożył 23 pkt i 12 asyst, a Otto Porter Jr. 20 pkt i 10 zbiórek.

Gortat natomiast na parkiecie przebywał 41 minut. Po 14 punktów i zbiórek dało mu 30. w sezonie tzw. double-double. Trafił pięć z 10 rzutów z gry i wszystkie cztery wolne. Jego dorobek uzupełnia asysta, przechwyt i blok. Miał również jedną stratę i popełnił pięć fauli.

Wśród pokonanych najlepszy był Chorwat Bojan Bogdanovic - 21 pkt.

"Czarodzieje" z bilansem 31 zwycięstw oraz 21 porażek awansowali na trzecie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Lepsi są tylko Cavaliers (36-15) i Boston Celtics (33-18). Kolejny mecz Wizards rozegrają w piątek, kiedy we własnej hali zmierzą się z ekipą Indiana Pacers (29-23).