Goal Milika secured Napoli's draw

Milik uratował Napoli. (Fot. Getty Images)
Gol Arkadiusz Milika assured Napoli a 2-2 draw in an away match against US Sassuolo in the 33rd round of the Italian Football League. This is his fifth hit in the season, but the first since September 19.

Trzecia w tabeli drużyna z Neapolu prowadziła od 52. minuty i 22. w sezonie golu Belga Driesa Mertensa. Później dwukrotnie Pepe Reinę w bramce pokonali gracze gospodarzy - Domenico Berardi i Luca Mazzitelli. Krótko po stracie drugiego gola na boisku pojawił się Milik, który po trzech minutach wyrównał na 2:2, posyłając piłkę do siatki z bliska po rzucie rożnym.

Polski napastnik po raz piąty wpisał się na listę strzelców w Serie A. Na gola czekał od 19 września, ale przez ponad cztery miesiące pauzował z powodu kontuzji, jakiej doznał w październiku w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata z Danią (3:2) w Warszawie.

Jako rezerwowy rozpoczął mecz także drugi z Polaków w Napoli - Piotr Zieliński. On wszedł do gry na ostatnie 20 minut.

Napoli z dorobkiem 71 pkt zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Jeden więcej ma druga Roma Wojciecha Szczęsnego, która w poniedziałek zagra z ostatnią Pescarą. Prowadzi z 80 pkt Juventus Turyn, którego w niedzielę wieczorem czeka potyczka z Genoą. Z kolei za ekipą Milika i Zielińskiego z ośmiopunktową stratą plasuje się Atalanta Bergamo, którą może wyprzedzić Lazio Rzym (od godz. 15 zagra z Palermo Thiago Cionka).