Germany's Hoefl-Riesch wins olympic gold in super combined

German skier Maria Hoefl-Riesch has won her third Olympic gold medal, after taking first place Monday in the women's super combined in Sochi, Russia.
Reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów łącznie po zjeździe i slalomie uzyskała czas 2:34.62. Tym samym Niemka obroniła tytuł z ostatnich igrzysk w Vancouver.

Na drugim stopniu podium stanęła Austriaczka, Nicole Hosp (0.40 sekundy straty), a brązowy medal wywalczyła liderka po zjeździe, Amerykanka Julia Mancuso (0.53 sekundy straty).

Reprezentantka Polski, Karolina Chrapek, zaprezentowała się przyzwoicie i ostatecznie zajęła 17. miejsce w zawodach. Trzeba zaznaczyć jednak, że spora liczba zawodniczek nie ukończyła slalomu, między innymi wiceliderka po zjeździe, Szwajcarka Lara Gut.