French Open: Swiatek easily advanced to the third round

Iga Świątek pokonała Amerykankę Claire Liu zaledwie w dwóch setach. (Fot. Getty Images)
Iga Swiatek won against American Claire Liu 6:4, 6:0 in the second round of the French Open Grand Slam tournament in Paris. The Polish tennis player is the highest seed in the event. Her next opponent will be China's Xinyu Wang.

Świątek broni tytułu wywalczonego rok temu. Na kortach im. Rolanda Garrosa najlepsza była także w 2020 roku. Na otwarcie tegorocznej edycji wygrała z Hiszpanką Cristiną Bucsą również 6:4, 6:0.

Konfrontacja z Liu była bliźniaczo podobna do meczu 1. rundy. 22-latka z Raszyna znów początkowo popełniała wiele niewymuszonych błędów, a kiedy wreszcie złapała właściwy rytm, to rywalka nie miała wiele do powiedzenia.

W pierwszym secie podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego zanotowała 15 niewymuszonych błędów, natomiast Liu 10. W efekcie po sześciu gemach był remis 3:3. Dokładnie od tego momentu zaczęła się zarysowywać przewaga Polki, która wygrał trzy z czterech kolejnych gemów.

W drugim secie Świątek ścięła liczbę niewymuszonych błędów dokładnie o połowę i to wystarczyło, aby 102. na liście WTA Amerykanka nie była w stanie nawiązać walki. Po godzinie i 29 minutach liderka rankingu cieszyła się z awansu do kolejnej rundy.

"Nie jest łatwo dostosować się do wiatru, kiedy co chwilę grasz z wiatrem, a za moment pod wiatr. Bez wątpienia nie był to łatwy mecz" - powiedziała Świątek w krótkiej rozmowie na korcie.

Polka z Liu grała wcześniej dwa razy i w obu spotkaniach także była górą - w 2019 roku w drugiej rundzie kwalifikacji w Auckland oraz w marcu na otwarcie w Indian Wells.

Mecz 3. rundy z Wang (80. WTA) zaplanowany jest na sobotę. Z cztery miesiące młodszą od siebie zawodniczką Świątek wcześniej nie grała. Wang pokonała dzisiaj Szwedkę Rebeccę Peterson 7:6 (7-5), 6:2.