French Open: Świątek advances to the quarterfinals

Ukrainka nie czuła się dobrze i poddała mecz, który i tak przegrywała... (Fot. Getty Images)
The leader of the world ranking of tennis players Iga Świątek advanced to the quarterfinals of the French Open Grand Slam tournament in Paris. In yesterday's match of the 1/8 finals, her rival from Ukraine, Lesia Tsurenko, drew 5:1 for the Polish woman in the first set.

W Paryżu Świątek broni tytułu wywalczonego rok temu. Na kortach im. Rolanda Garrosa najlepsza była także w 2020 roku. Na otwarcie tegorocznej edycji wygrała z Hiszpanką Cristiną Bucsą 6:4, 6:0, a w drugiej rundzie w takim samym stosunku pokonała Amerykankę Claire Liu. W trzeciej natomiast nie dała szans Chince Xinyu Wang, wygrywając 6:0, 6:0.

Z zajmującą 66. miejsce w rankingu WTA Curenko Świątek mierzyła się po raz trzeci. Dwie poprzednie konfrontacje nie były długie. Podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego wygrywała 6:2, 6:0 w pierwszej rundzie ubiegłorocznego French Open oraz niespełna trzy tygodnie temu w Rzymie również 6:2, 6:0. Poniedziałkowa okazała się jeszcze krótsza, bo trwała zaledwie 31 minut.

22-latka z Raszyna błyskawicznie przejęła inicjatywę i po kilkunastu minutach prowadziła 4:0. W kolejnym gemie Curenko niespodziewanie przełamała Świątek, a następnie poprosiła o przerwę medyczną.

Iga jest faworytką turnieju. (Fot. Quality Sport Images/Getty Images)

W jej trakcie Ukraince między innymi zmierzono ciśnienie. Zdecydowała się wrócić na kort, ale z trudem rozegrała kolejnego gema i poddała spotkanie.

Rywalką Świątek w ćwierćfinale będzie rozstawiona z numerem szóstym Amerykanka Cori Gauff, która kilka godzin wcześniej wygrała ze Słowaczką Anną Karoliną Schmiedlovą 7:5, 6:2.

Świątek grała z Gauff wcześniej sześć razy i odniosła sześć zwycięstw, m.in. w finale ubiegłorocznego French Open. W żadnym spotkaniu Polka nie straciła seta. Ich pojedynek zaplanowany jest na jutro.