Four Poles played in the Empoli - Napoli match

Bartosz Bereszyński (po prawej) świętuje zwycięstwo swojej drużyny. (Fot. Getty Images)
Three Polish players - Bartosz Bereszyński, Sebastian Walukiewicz and Szymon Żurkowski were happy with Empoli's 1-0 victory over Napoli in the match of the 33rd round of the Italian top league. Piotr Zieliński, the visiting player, had no reasons to be satisfied.

Nadzieje kibiców Napoli na grę w europejskich pucharach w przyszłym sezonie zostały w sobotę poddane wyjątkowej próbie. Klub spod Wezuwiusza doznał frustrującej porażki 0:1 z walczącą o utrzymanie się w Serie A drużyną Empoli.

W składzie gospodarzy od początku grali defensorzy Bartosz Bereszyński i Sebastian Walukiewicz. W 70. min. na boisku pojawił się Szymon Żurkowski, który zastąpił Jacopo Fazziniego. W drużynie mistrza Włoch całe spotkanie rozegrał kolejny z reprezentantów Polski, Piotr Zieliński.

Wynik na Stadio Carlo Castellani został ustalony już po czterech minutach, gdy Alberto Cerri główkował z bliskiej odległości po dokładnym dośrodkowaniu Emmanuela Gyasiego. W drugiej połowie Napoli ruszyło śmielej do ataku, próbując doprowadzić do wyrównania, ale nie zdołało stworzyć żadnej klarownej okazji.

Tylko jeden z Polaków grających w meczu - Piotr Zieliński z Napoli (w czarnej koszulce) - nie miał powodów do radości. (Fot. Getty Images)

W innym sobotnim meczu drużyn walczących o utrzymanie się Verona w doliczonym czasie zdobyła zwycięską bramkę, pokonując Udinese 1:0. Piłkę z rzutu rożnego podawał były gracz Legii Warszawa, Ondrej Duda. Najwyżej wyskoczył Diego Coppola, który głową strzelił efektowną bramkę. Napastnik gospodarzy Karol Świderski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. W 59. minucie zastąpił Serba Stefana Mitrovica.

W tabeli prowadzi Inter (83 pkt). W poniedziałek zagra z wiceliderem AC Milan (69), który w derby będzie czynił honory gospodarza. Napoli zajmuje ósme miejsce z 49 pkt, trzy za szóstym w klasyfikacji Lazio, sześć punktów za AS Romą, która jest piąta i ma dwa mecze zaległe, oraz 10 punktów za zajmującą czwarte miejsce Bolonią, która rozegrała o jeden mecz mniej niż neapolitańczycy.

Verona awansowała na 15. miejsce. Tuż za nią klasyfikowane jest Empoli. Oba zespoły zgromadziły po 31 pkt.

Kluby Serie A mają otrzymać co najmniej pięć miejsc w rozszerzonych rozgrywkach Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie.