Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Ford to cut up to 550 U.K. jobs as part of Europe restructuring

Ford to cut up to 550 U.K. jobs as part of Europe restructuring
Redukcje etatów mają dotyczyć obszarów nieprodukcyjnych. (Fot. Getty Images)
Ford Motor Co. will cut as many as 550 jobs in the U.K. as part of a revamp announced in January of its loss-making European business, according to a person familiar with the matter.
Advertisement
News available in Polish

Liczba cięć etatów w Wielkiej Brytanii nie została jeszcze dokładnie określona, ale wiadomo, że obecne redukcje mają dotyczyć obszarów nieprodukcyjnych.

Jak informuje Bloomberg, koncern zaoferował pakiety dobrowolnych odejść dla pracowników w Niemczech i Wielkiej Brytanii, "aby przyspieszyć plan restrukturyzacji i przywrócić trwałą rentowność".

Koncern boi się wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez porozumienia. (Fot. Getty Images)

Na początku roku firma rozpoczęła w Europie rozmowy ze związkami zawodowymi, dotyczące likwidacji fabryk i wstrzymania produkcji wybranych modeli. Ma to pomóc w gruntownej restrukturyzacji przynoszącego straty europejskiego biznesu, w którym zatrudnia około 54 tys. pracowników.

W ramach zmiany firma zamyka również trzy fabryki w Niemczech, gdzie pracę straci ok. 5 tys. osób i w Rosji. W zeszłym roku Ford zapowiedział też, że zaprzestanie produkcji przekładni w zakładzie w Bordeaux we Francji.

W lutym br. Ford poinformował brytyjską premier Theresę May, że - z obawy przed Brexitem - przygotowuje kroki potrzebne do przeniesienia produkcji do innego kraju. Jak zaznaczył, wyjście Wielkiej Brytanii z UE bez porozumienia będzie go kosztować miliard dolarów.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Advertisement