Firecracker explosion sees Robert Lewandowski require immediate medical attention

Polska wygrała w Bukareszcie 3:0. Bramki zdobyli Kamil Grosicki i dwie Robert Lewandowski. (Fot. Getty Images)
The Bayern Munich man, captaining his country in Bucharest, was left flailing on the turf on Friday night when a missile was thrown from the Romanian supporters. After initially signalling to the referee that the flare had landed inside the parameters of the pitch, Lewandowski was sent to the ground when it exploded close to him.

FIFA poinformowała w piątek o rozpoczęciu postępowania dyscyplinarnego dotyczącego meczu z 11 listopada, nie informując o szczegółach.

W 54. minucie spotkania, tuż przed wykonaniem rzutu rożnego przez Rumunów, na polu karnym biało-czerwonych wybuchła petarda hukowa. Najbliżej tego zdarzenia był Lewandowski, który ogłuszony padł na murawę. Przerwa trwała około czterech minut, ostatecznie kapitan biało-czerwonych wrócił na boisko i kontynuował grę.

Już przed meczem w Bukareszcie było niespokojnie, m.in. po jednym z incydentów w centrum miasta zatrzymano sześciu polskich kibiców.

Burzliwe wydarzenia miały miejsce także na trybunach, gdzie kibice obu drużyn rzucali racami. W 42. minucie spotkanie zostało po raz pierwszy przerwane (wówczas na kilkadziesiąt sekund), gdy z trybuny zajmowanej przez Rumunów, za bramką Łukasza Fabiańskiego, na boisko rzucono kilka rac.

Polska wygrała w Bukareszcie 3:0. Bramki zdobyli Kamil Grosicki i dwie Robert Lewandowski, w tym jedną z rzutu karnego. Biało-czerwoni z dorobkiem 10 punktów po czterech kolejkach zostali liderami grupy E.