Menu

Fala zwolnień już wzbiera

Fala zwolnień już wzbiera
Najgorzej jest w dużych miastach. (Fot. Getty Images)
Obawa, że lockdown przysporzy gospodarce bezrobotnych zaczyna się materializować - podkreśla dzisiejszy 'Puls Biznesu' w artykule 'Fala zwolnień już wzbiera'.
Reklama

Z ankiety "PB" w urzędach pracy wynika, że zgłoszenia zwolnień grupowych z lutego marca i kwietnia obejmują aż 3,5 razy więcej pracowników, niż przed rokiem.

"Najgorzej jest w dużych miastach" - zaznacza "Puls Biznesu", który zebrał dane w prawie 60 powiatowych urzędach pracy różnej wielkości. "Fala redukcji nadciąga z dużych miast" - ocenia dziennik.

W PUP w Warszawie w ciągu ostatnich 70 dni plan grupowych redukcji zatrudnienia zgłosiło ponad 20 podmiotów - wynika z publikacji. Chcą one się rozstać z 2,4 tys. pracowników - czytamy.

Czytaj więcej:

Hiszpania wprowadza ułatwienia dla imigrantów do pracy w rolnictwie

62 proc. Polaków ma oszczędności, by przetrwać po utracie pracy

Niemcy zaostrzają przepisy na granicy z Polską

Ukraińców zastąpią bezrobotni Polacy?

  Komentarze
  • Prezydełt RP
   10 kwietnia, 16:49

   Wraz ze wzrostem bezrobocia powinna nastąpić redukcja zatrudnienia i obniżenie wypłat w rządzie z powodu zmniejszenia wpłat do kasy państwowej.

  • Ja
   13 kwietnia, 00:25

   Tylko 2 tysiace bezrobotnych?
   W Wielkiej Brytanii pojawilo sie w ciagu tygodnia 500 tysiecy, po kilku dniach juz bylo 700 tys a teraz pewno miliony gdzie Wielka Brytania ma dzialajaca tarcze antykryzysowa a Polska nie.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama