FIFA Women's World Cup: England joined Spain in the final

Angielki po raz pierwszy w historii zagrają w finale mundialu. (Fot. Joe Prior/Visionhaus via Getty Images)
The England national team defeated Australia 3:1 in Sydney and advanced to the finals of the Women's World Cup, which is being held in Australia and New Zealand. Her rivals in Sunday's gold medal match will be the Spanish team.

Mistrzyniom Europy Angielkom w 36. minucie prowadzenie 1:0 dała Ella Ann Toone. W drugiej połowie nadzieje gospodyń na historyczny awans do finału podtrzymała Samantha Kerr, która strzeliła gola na 1:1 w 63. minucie.

Osiem minut później ponownie do bramki trafiły mistrzynie Europy za sprawą Lauren Hemp, a w 86. min wynik ustaliła Alessia Russo.

Angielki po raz pierwszy w historii zagrają w finale mundialu. Zmierzą się w nim z Hiszpankami, które we wtorek pokonały Szwedki 2:1. Dla piłkarek z Półwyspu Iberyjskiego również będzie to pierwszy mecz o złoto.

W przypadku Australii już sam awans do półfinału to historyczny wynik w piłkarskich mistrzostwach świata kobiet.

Mecz o trzecie miejsce odbędzie się w sobotę w Brisbane, a finał - dzień później w Sydney.