Menu

F1: Vettel wants to advise Mick Schumacher Jr.

F1: Vettel wants to advise Mick Schumacher Jr.
Vettel (po lewej) chce być mentorem młodego Schumachera (po prawej). (Fot. Getty Images)
Former Formula 1 world champion (2010-2013) German Sebastian Vettel (Ferrari) will not only follow the career development of Mick Schumacher Jr., son of the seven-time world champion Michael, but also support him. 'I will be happy if I can help him in something' - he noted.
Advertisement
News available in Polish

Młody Schumacher, obecnie rywalizujący w Formule 2 FIA, będzie w sezonie 2021 kierowcą F1 w zespole Haas.

33-letni Vettel wyznał, że jest cały czas fanem ojca 21-letniego Micka. Siedmiokrotny mistrz F1 pomagał mu, gdy rozpoczynał ściganie w bolidach, więc teraz chce się odwdzięczyć.

"Mick to wspaniały chłopak. Lubię go, dogadujemy się znakomicie. Jestem cały czas fanem Michaela. Szkoda, że nie ma go z nami na wyścigach" - stwierdził Vettel, który od nowego sezonu zmienia ekipę i przenosi się do Aston Martin.

Michael Schumacher to jeden z najwybitniejszych kierowców F1 w historii. Wygrał 91 wyścigów (drugie miejsce w klasyfikacji wszech czasów z Lewisem Hamiltonem - 95) i jest współrekordzistą w liczbie tytułów mistrza świata - siedem. Tyle samo ma Hamilton, który jest już pewny triumfu w 2020 r.

Schumacher w grudniu 2013 r., jeżdżąc na nartach w Meribel we francuskich Alpach, doznał urazu głowy po groźnym upadku na stoku. Rodzina konsekwentnie nie informuje o jego stanie zdrowia. 

Czytaj więcej:

Mick Schumacher: "Jestem gotowy na start w F1"

Formuła 1: Schumacher Jr. oficjalnie kierowcą zespołu Haas od 2021 roku

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement