Menu

Europa League: Final in Gdansk with the participation of 9,5 thousand fans

Europa League: Final in Gdansk with the participation of 9,5 thousand fans
Możliwy jest angielski lub angielsko-hiszpański finał Ligi Europy... Wszystko okaże się już 26 maja w Gdańsku. (Fot. Getty Images)
The Europa League final scheduled for May 26 in Gdansk will be watched by 9,500 fans from the stands, including 2,000 from both clubs, the European Football Union informed. After the Polish government recently agreed to 25 percent of viewers, UEFA was able to start selling tickets.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Łącznie 4 000 wejściówek trafi do drużyn-finalistów. Poza tym UEFA będzie oferowała innym zainteresowanym pulę biletów do najbliższego piątku w cenach od 40 do 130 euro. Pozostałe zostaną przekazane do dyspozycji m.in. "lokalnego komitetu organizacyjnego, federacji, partnerów biznesowych i nadawców".

Jak zaznaczono w komunikacie, zagraniczni fani będą musieli przestrzegać wszelkich ograniczeń związanych z koronawirusem. "Wejście na stadion w Gdańsku może wiązać się z koniecznością okazania potwierdzenia szczepienia lub negatywnego wyniku testu na COVID-19" - przekazała UEFA.

Możliwy jest angielski lub angielsko-hiszpański finał, bowiem kilka dni temu w pierwszych spotkaniach półfinałowych Manchester United wygrał u siebie z AS Roma 6:2, zaś Arsenal Londyn przegrał na wyjeździe z hiszpańskim Villarrealem 1:2. Rewanże 6 maja w Rzymie i Londynie.

Już rok temu finał Ligi Europy miał się odbyć w Gdańsku, ale z powodu koronawirusa decydującą fazę rozgrywek – od ćwierćfinału – przeprowadzono w formie turnieju w Niemczech. W finale w Kolonii Sevilla pokonała Inter Mediolan 3:2.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 18.06.2021
  GBP 5.3015 złEUR 4.5503 złUSD 3.8198 złCHF 4.1580 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement