Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Euro 2024 qualifiers: Slovene Vincic will lead the match between Poland and Albania

Euro 2024 qualifiers: Slovene Vincic will lead the match between Poland and Albania
Vincic nie sędziował jeszcze meczu reprezentacji Polski. (Fot. Getty Images)
Slavko Vincic will be the main referee of Monday's match between Poland and Albania in the qualifiers for the European football championship. The 43-year-old Slovene will lead the meeting of the white and red team for the first time.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Vincic, jeden z najbardziej uznanych europejskich arbitrów ostatnich lat, ma za sobą pracę m.in. w mistrzostwach Starego Kontynentu w 2021 i ubiegłorocznym mundialu, a w poprzednim sezonie prowadził finał Ligi Europy.

Nie miał nigdy okazji sędziować reprezentacji Polski, choć prowadził potyczkę drużyny do lat 21 ze Szwecją (2:2) w turnieju finałowym młodzieżowych ME, w której wystąpiło kilku obecnych kadrowiczów, m.in. Karol Linetty, Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz czy Krzysztof Piątek.

Z kolei w 2019 roku Vincic był rozjemcą w meczu Legii Warszawa w kwalifikacjach Ligi Europy w Glasgow z Rangers FC, który zakończył się porażką polskiej drużyny 0:1 i odpadnięciem z rozgrywek.

Trzykrotnie Słoweniec sędziował za to zespołowi narodowemu Albanii, ale nie ma on miłych wspomnień z tych meczów. Zremisował towarzysko z Macedonią Północną 0:0 oraz doznał porażek po 0:2 z Włochami w eliminacjach MŚ 2018 i Francją w kwalifikacjach Euro 2020.

Mecz Polska - Albania odbędzie się w poniedziałek o godz. 20:45 czasu polskiego w Warszawie. 

Czytaj więcej:

El. ME 2024: Zimny prysznic dla polskiej reprezentacji. Zwycięstwo Czechów 3:1

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 07.06.2023
  GBP 5.2109 złEUR 4.4790 złUSD 4.1887 złCHF 4.6211 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement