Euro 2020: Germany progress to Round of 16 after 2-2 draw with Hungary

Pierwszego gola dla Węgier strzelił w 11. minucie Adam Szalai. (Fot. Getty Images)
On a night of high drama, Germany have squeezed into the last 16 of the European Championship with a 2-2 draw with Hungary. Germany had been minutes away from going out but will now face England in the last 16 in London.

Hiszpania potrzebowała zwycięstwa w Sewilli nad Słowacją i dokonała tego bez żadnych kłopotów. Wygrała aż 5:0, a dwa gole padły po samobójczych trafieniach.

Z grupy E awansowały tylko najlepsi w niej Szwedzi (7 pkt) oraz Hiszpanie (5). Słowacy zakończyli udział z trzema punktami, zdobytymi w meczu z Polską. Reprezentacja "Trzech Koron" zagra w 1/8 finału z Ukrainą, a Hiszpania z Chorwacją.

Wczoraj odbyła się również ostatnia kolejka w uznawanej za najsilniejszą grupie F. Broniąca tytułu Portugalia zremisowała w Budapeszcie z finałowym rywalem z 2016 roku - Francją 2:2.

Po dwie bramki zdobyli czołowi napastnicy obu drużyn - Cristiano Ronaldo (obie z rzutów karnych) oraz Karim Benzema (jedną z "jedenastki").

Słynny Portugalczyk, który w obecnym turnieju zaliczył dotychczas pięć trafień, ma już 21 bramek na wielkich piłkarskich turniejach - mistrzostwach Europy lub świata. Jest samodzielnym rekordzistą pod tym względem. W samych ME zdobył 14 bramek, również najwięcej w historii.

Wynikiem 2:2 zakończyło się również spotkanie Niemców z Węgrami w Monachium. Gospodarze byli w sporych opałach z bardzo ambitnie walczącymi rywalami. Przegrywali do 84. minuty 1:2, ale pozostanie w turnieju zapewnił im gol Leona Goretzki.

W czterech wczorajszych meczach strzelono łącznie 18 bramek - najwięcej w ciągu jednego dnia w historii mistrzostw Europy.

W tabeli grupy F najlepsza okazała się Francja - 5 punktów, przed Niemcami i Portugalią (po 4) oraz żegnającymi się z dalszą grą Węgrami (2), którzy jednak pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. To rywale Polaków w eliminacjach mistrzostw świata.

W 1/8 finału Portugalia zmierzy się w jednym ze szlagierów z Belgią, Francja ze Szwajcarią, a Niemcy - w innym wielkim hicie - z Anglią. Pozostałe pary to: Walia - Dania, Włochy - Austria i Holandia - Czechy.

Po fazie grupowej, oprócz Polski, Słowacji i Węgier, odpadły: Turcja, Finlandia, Rosja, Macedonia Północna i Szkocja.

Euro 2020: Polska przegrała ze Szwecją 2:3