Menu

Eat Out to Help Out restaurants list

Eat Out to Help Out restaurants list
Należy pamiętać, że akcja obowiązuje tylko w poniedziałki, wtorki i środy. (Fot. Getty Images)
The Government’s new “Eat Out to Help Out” scheme launches in August, giving people the opportunity to get 50 per cent off their meal bills.
Advertisement
News available in Polish

Jak działa program "Eat Out to Help Out"? Osoby, które jadają poza domem w sierpniu - ale tylko od poniedziałku do środy - otrzymają 50 proc. zniżki od ceny posiłków, do wartości 10 funtów od osoby. Alkohol nie jest wliczony w cenę.

Oznacza to, że czteroosobowa rodzina może zaoszczędzić 40 funtów na posiłku o wartości 80 funtów. Resztę rachunku zapłaci rząd. Zniżka dotyczy tylko posiłków spożywanych w lokalu i nie można jej wykorzystać na dania na wynos. Oferta obowiązuje też w wybranych pubach, barach i restauracjach na brytyjskich lotniskach.

Aby otrzymać danie w promocyjnej cenie, nie są wymagane żadne kupony. To firmy zażądają zwrotu pieniędzy od rządu, a pieniądze zostaną przelane na ich konta bankowe w ciągu pięciu dni roboczych.

Do programu może zarejestrować się każda firma z branży hotelarsko-gastronomicznej, serwująca jedzenie - niezależnie od tego, czy jest to duża sieć, czy małe przedsiębiorstwo.

Brytyjczycy cały czas mają jednak pewne obawy przed jedzeniem poza domem - jak wynika z przeprowadzonego w połowie lipca sondażu, 52 proc. dorosłych osób czuje się komfortowo, jedząc w restauracji.

Te obawy widać też w danych dotyczących rezerwacji w restauracjach. Po ich otwarciu, co w Anglii nastąpiło przed miesiącem, a w Szkocji i Walii nieco później, liczba rezerwacji w drugiej połowie lipca była od 25 proc. do 50 proc. niższa niż w tym samym okresie zeszłego roku.

Oto sieci pubów, kawiarni i restauracji, które biorą udział w akcji (w kolejności alfabetycznej):

All Bar One, Bella Italia, Belushi’s, Bird, Browns, Burger King, Cafe Rouge, Castle Pubs, Costa, Ember Inns, Everyman, Frankie & Benny’s, German Doner Kebab, Hache, Hard Rock Cafe, Harvester, Hawksmoor, Honest Burger, Itsu, KFC, Las Iguanas, Miller & Carter, Nando’s, Nicholson’s, Oak Tree, Ole & Steen, Orchid Pubs, O’Neill’s, Pizza Express, Pizza Hut, Pizza Pilgrims, Premium Country Pubs, Pret A Manger, Prezzo, Pure, Sizzling Pubs, Starbucks, Stonehouse Pizza & Carvery, The Diner, Toby Carvery, Tortilla, Vintage Inns, Wagamama, Wahaca, Wasabi, Wetherspoon’s, Wok and Fire.

Aby dowiedzieć się, czy w programie uczestniczą mniejsze sieci i poszczególne restauracje, należy wpisać kod pocztowy na rządowej stronie, a wyświetli się lista miejsc, które oferują posiłki za pół ceny.
 

Czytaj więcej:

Kolejne programy rządu UK. Niższa stawka VAT i premie za utrzymanie miejsc pracy

Costa podała cennik na sierpień. Kawę będzie można kupić już za 32p

Od dziś jedzenie na mieście ze zniżką 50 procent

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement