West Bromwich Albion promoted to Premier League

Tak Kamil Grosicki cieszył się z sukcesu swojej drużyny. (Fot. Getty Images)
West Bromwich Albion won promotion back to the Premier League despite failing to beat QPR in their final Championship game of the season.

Przed wczorajszymi spotkaniami West Brom miał 82 punkty i był na drugim miejscu, premiowanym bezpośrednią przepustką do Premier League. Wcześniej awans zapewnił sobie Leeds United, w którego składzie jest z kolei Mateusz Klich.

Grosicki rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a na placu gry pojawił się w 80. minucie, kiedy wynik był już ustalony. Bramki dla gospodarzy zdobyli Grady Diangana i Callum Robinson, a dla QPR trafili Ryan Manning i Eberechi Eze.

O drugą lokatę walczyły jeszcze Brentford - 81 pkt przed tą kolejką i Fulham Londyn - 80. Jednak i te zespoły w środę nie zdołały odnieść zwycięstwa i trafią tylko do turnieju barażowego, wraz z piątym Cardiff City i szóstym Swansea City. Jedna z tych czterech ekip również awansuje do elity.

Na zakończenie sezonu popisała się najlepsza w Championship ekipa Leeds United, która rozgromiła u siebie Charlton Athletic 4:0. Klich grał do 73. minuty, kiedy zastąpił go inny Polak Mateusz Bogusz. Był to ligowy debiut 18-letniego pomocnika w barwach Leeds. Rezerwowym gospodarzy był Kamil Miazek.

Jedynym znanym już spadkowiczem z Premier League jest ekipa Norwich City. W niedzielę do "Kanarków" dołączą dwa zespoły z grupy: AFC Bournemouth (z rezerwowym bramkarzem Arturem Borucem), Watford i Aston Villa.