Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Cristiano Ronaldo close to signing cosmic contract with Al-Nassr

Cristiano Ronaldo close to signing cosmic contract with Al-Nassr
Cristiano Ronaldo obecnie gra w reprezentacji Portugalii na mundialu w Katarze. (Fot. Getty Images)
Footballer Cristiano Ronaldo, the Portuguese global star, is close to signing a contract with Saudi Al-Nassr. The club has agreed to a 2.5-year contract with an option of €200 million per season, Spanish daily Marca reported yesterday.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Wszystko wskazuje na to, że 37-letni Portugalczyk tylko przez chwilę będzie pozostawał bez klubowego pracodawcy. Kontrakt Cristiano Ronaldo z Manchesterem United został rozwiązany tydzień temu za porozumieniem stron. To pokłosie niedawnego wywiadu udzielonego przez zawodnika, w którym stwierdził m.in., że nie ma szacunku do trenera Erika ten Haga.

Według doniesień medialnych piłkarz do Al-Nassr przejdzie na zasadzie wolnego transferu. "Kontrakt ma obowiązywać przez dwa i pół sezonu. Kwota operacji wyniesie 200 milionów euro za sezon, w tym wynagrodzenie kontraktowe i umowy reklamowe" - piszą hiszpańskie media.

Jeśli do podpisania kontraktu rzeczywiście dojdzie, to Portugalczyk trafi do drużyny doskonale znanego w Europie francuskiego trenera Rudego Garcii, a szatnię dzielił będzie choćby z Kolumbijczykiem Davidem Ospiną, Hiszpanem Alvaro Gonzalezem czy Brazylijczykiem Luizem Gustavo.

Al-Nassr po 8. kolejkach ligi saudyjskiej jest wiceliderem i traci do prowadzącego w tabeli Al Shabab, w którym występuje Grzegorz Krychowiak, trzy punkty. Mecz tych drużyn zaplanowano na 13 stycznia w Rijadzie.

Portugalia już zapewniła sobie awans do 1/8 finału mistrzostw świata. Jej ostatni mecz grupowy, z Koreą Płd., odbędzie się w piątek.

Ronaldo kilka dni temu w meczu z Ghaną (3:2) zdobył jedną z bramek. Aktualnie jest jedynym piłkarzem, który strzelił gola na pięciu mundialach.

Czytaj więcej:

Media: Ronaldo chce opuścić Manchester i wrócić do Portugalii

Media: Manchester United rozczarowany wypowiedziami Ronaldo

Liga angielska: Kontrakt Cristiano Ronaldo z Manchesterem United rozwiązany

Liga angielska: Ronaldo zawieszony na dwa mecze za incydent z kwietnia

MŚ 2022: Koncert Brazylii, rekord Cristiano Ronaldo

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.02.2023
  GBP 5.2571 złEUR 4.6920 złUSD 4.2928 złCHF 4.7023 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement