Coppa Italia: Juventus closer to the final

Juventus okazał się lepszy od Lazio. (Fot. Getty Images)
Juventus Turin's players won at home against Lazio Roma 2:0 (0:0) in the first semi-final match of the Italian Cup. In the second game of this phase today, Fiorentina will take on Atalanta Bergamo. The rematches will take place in a fortnight' time.

W Turynie mecz na ławce rezerwowych "Starej Damy" rozpoczął Wojciech Szczęsny, a Arkadiusz Milik jest kontuzjowany.

W pierwszej połowie oba zespoły nie stworzyły zbyt dużo okazji do zmiany wyniku. Przed upływem kwadransa sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, ale po weryfikacji systemu VAR zmienił swoją decyzję.

Tuż przed przerwą hiszpański pomocnik Lazio Luis Alberto po niegroźnym strzale głową trafił w poprzeczkę.

Po wznowieniu gry Federico Chiesa otrzymał dalekie prostopadłe podanie i półgórnym uderzeniem z kilkunastu metrów pokonał greckiego bramkarza gości Christosa Mandasa. Po kilkunastu minutach na 2:0, po składnej akcji Juventusu, podwyższył Dusan Vlahovic, który w polu karnym zakręcił obroną rywali.

Juventus i Lazio po raz ostatni mierzyły się ze sobą zaledwie trzy dni wcześniej. W 30. kolejce Serie A rzymianie wygrali 1:0 po golu strzelonym w doliczonym czasie gry. We wrześniu natomiast - na własnym stadionie - lepsi okazali się turyńczycy (3:1).

Rewanżowy półfinał tegorocznej edycji rozgrywek obu drużyn zaplanowano na 23 kwietnia w Rzymie. Dzień później w Bergamo zostanie wyłoniony drugi finalista.