Copa del Rey: RCD Mallorca first finalist

RCD Mallorca po serii rzutów karnych wyeliminowała Real Sociedad w półfinale Pucharu Króla. (Fot. ANDER GILLENEA/AFP via Getty Images)
RCD Mallorca's footballers have advanced to the final of the Spanish Cup. They drew for the second time in the return leg against Real Sociedad, this time away 1:1, but won the penalty shootout 5-4. Their final rival will be determined by tomorrow's match between Athletic Bilbao and Atletico Madrid.

Dla piłkarzy z Palmy na Majorce, którzy w hiszpańskiej ekstraklasie walczą w tym sezonie o utrzymanie (zajmują obecnie 16. miejsce), to czwarty w historii awans do finału Pucharu Króla (jeden triumf).

Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wynikiem 0:0. W rewanżu w San Sebastian Mallorca prowadziła od 50. minuty po golu Urugwajczyka Giovanniego Gonzaleza, ale w 71. wyrównał wracający po przerwie spowodowanej kontuzją reprezentant Hiszpanii Mikel Oyarzabal.

Wcześniej, w końcówce pierwszej połowy, Real Sociedad zmarnował rzut karny - Brais Mendez.

Dogrywka nie przyniosła zmiany wyniku. W rzutach karnych piłkarze gości okazali się bezbłędni, natomiast w ekipie gospodarzy "jedenastki" nie wykorzystał pierwszy z wykonawców - Oyarzabal.

Jutro Athletic Bilbao podejmie Atletico Madryt i będzie bronić jednobramkowej zaliczki. W stolicy Hiszpanii piłkarze z Kraju Basków zwyciężyli 1:0.

Ubiegłoroczny triumfator Real Madryt odpadł już w 1/8 finału po porażce z Atletico, a w ćwierćfinale została wyeliminowana Barcelona Roberta Lewandowskiego (przez Athletic Bilbao).

Finał zostanie rozegrany 6 kwietnia w Sewilli na stadionie La Cartuja.