Copa del Rey: Atletico Madrid rounded out the semi-finalists

Atletico zostało ostatnim półfinalistą w rozgrywkach o Puchar Króla. (Fot. Getty Images)
Atletico Madrid beat Sevilla 1:0 in front of their home crowd and were the last to secure promotion to the Spanish Football Cup. Athletic Bilbao, Mallorca and Real Sociedad San Sebastian were also in the top four.

Atletico miało w tym spotkaniu przewagę, której długo nie potrafiło udokumentować legalnie zdobytą bramką.

Zanim zwycięską zdobył w 79. minucie Holender Memphis Depay, gospodarze dwukrotnie cieszyli się z gola, ale oba trafienia zostały anulowane ze względu na pozycje spalone. W dodatku w 26. minucie rzutu karnego dla madrytczyków nie wykorzystał Francuz Antoine Griezmann.

W szóstej doliczonej minucie drugiej połowy sędzia podyktował rzut karny dla Sevilli, która zaczęła marzyć o wyrównaniu, ale po obejrzeniu powtórki zmienił decyzję.

W środę porażkę poniosły obie ekstraklasowe ekipy z Katalonii. Lider ligowej tabeli Girona przegrał z Mallorcą 2:3, natomiast Barcelona, dla której jednego gola strzelił Robert Lewandowski, uległa Athletic Bilbao 2:4 po dogrywce.

Jako pierwszy awans do najlepszej "czwórki" wywalczył we wtorek Real Sociedad San Sebastian po zwycięstwie nad Celtą Vigo 2:1.

Losowanie par półfinałowych zaplanowano na dzisiaj. Pierwsze mecze tej rundy odbędą się 7 lutego, rewanże - trzy tygodnie później. Finał zostanie rozegrany 6 kwietnia w Sewilli.