Lionel Messi scores twice as Argentina overrun Bolivia at Copa América

Messi wystąpił dla Argentyny po raz 148. To rekord. (Fot. Getty Images)
Lionel Messi passed Javier Mascherano as Argentina’s most capped international on Monday and scored twice as they beat Bolivia 4-1 to set up a Copa América quarter-final against Ecuador.

Messi wpisał się na listę strzelców w 33. (z rzutu karnego) oraz 42. minucie. Bramki dla zwycięzców uzyskali także: Alejandro Gomez w 6. i Lautaro Martinez 65. Autorem honorowego trafienia dla Boliwii był Erwin Saavedra w 60.

Argentyna jest niepokonana w 17 kolejnych występach oficjalnych (10 zwycięstw, 7 remisów), a Messi na ma koncie 148 reprezentacyjnych gier i 75 goli.

W innym spotkaniu grupy A Urugwaj pokonał Paragwaj 1:0 (1:0) po golu Edinsona Cavaniego z karnego (21.).

W ćwierćfinałach 2-3 lipca, poza meczem Argentyna - Ekwador, dojdzie do rywalizacji broniącej tytułu i gospodarza mistrzostw Ameryki Południowej Brazylii z Chile, Peru z Paragwajem i Kolumbii z Urugwajem.

Odpadły drużyny Wenezueli i Boliwii. Finał odbędzie się 10 lipca na Maracanie w Rio de Janeiro.

Prezes Barcelony: "Nie przeprosimy za Superligę"

​El. MŚ 2022: Remis Argentyny, gol Messiego i hołd dla Maradony