Busch to take on Kubica, Rossi, Block in Monza Rally

Robert Kubica pojedzie w Rally Monza Show (Fot. Getty Images)
Kurt Busch has joined ex-Formula 1 racer Robert Kubica, Ken Block and MotoGP legend Valentino Rossi on the entry for this weekend's Monza Rally.

Impreza odbędzie sie na torze Monza, gdzie rozgrywane są wyścigi Formuły 1. Od piątku do niedzieli przewidziano przejazd dziewięciu odcinków specjalnych, na zakończenie w programie jest Masters Show.

Do startu zgłoszonych jest 115 załóg, aż 27 z nich pojedzie samochodami WRC. Pilotem mistrza świata WRC-2 w 2013 roku będzie Włoszka Alessandra Benedetti, która od sześciu lat startuje w rajdowych mistrzostwach Włoch.

Z jedynką pojedzie Piero Longhi (Ford Fiesta WRC), polsko-włoska załoga będzie miała na drzwiach dziewiątkę, którą nakleją na drzwi Forda Fiesty WRC, takiego samego, jakim krakowianin jeździł przez cały sezon w tegorocznych mistrzostwach świata.

Wśród startujących na Monzie kierowców jest wielu doświadczonych zawodników, którzy zaliczyli już znane wyścigi - 24 Le Mans, rywalizację w serii wyścigowej DTM czy rajdowe mistrzostwa Europy.

W ubiegłym roku w klasie WRC na Monzie zwyciężył Hiszpan Dani Sordo (Citroen DS3 WRC), który w tegorocznych rajdowych mistrzostwach świata uplasował się na 10. pozycji. Kubica był 16., a po raz drugi z rzędu zwyciężył Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC).

W piątek zaplanowano dwa odcinki specjalne, w sobotę pięć, a w niedzielę także dwa.