Leipzig keep Bayern waiting for Bundesliga title

RB Lipsk wykorzystał wczoraj grę w przewadze. (Fot. Getty Images)
Second-placed RB Leipzig made Bayern Munich wait to be crowned Bundesliga champions as Emil Forsberg netted a second-half penalty in a 2-0 home win on Sunday against 10-man Stuttgart.

Mało prawdopodobne wydaje się, żeby Bayern, w którego barwach gra Robert Lewandowski, wypuścił mistrzostwo z rąk, ale na świętowanie musi jeszcze poczekać.

RB Lipsk od 13. minuty grał wczoraj w przewadze, po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Naouirou Ahamada. Pierwsza bramka padła w 46. minucie po strzale Amadou Haidary, a druga 20 minut później z rzutu karnego, którego wykorzystał Emil Forsberg.

To i tak najmniejszy wymiar kary, bo ekipa prowadzona przez Juliana Nagelsmanna miała znacznie więcej okazji, ale brakowało skuteczności.

Beniaminek ze Stuttgartu zanotował czwartą porażkę z rzędu, ale mimo wszystko znajduje się na bezpiecznym 10. miejscu w tabeli.