Bayern Munich's march to crown stalls with Mainz los

Bayern już wczoraj mógł zapewnić sobie 9. tytuł mistrzów Niemiec z rzędu, ale porażka z Mainz opóźniła świętowanie... (Fot. Getty Images)
German Bundesliga leaders Bayern Munich on Saturday suffered an unexpected 2-1 loss to Mainz 05 in Mainz's Opel Arena, putting off their chances of claiming the Bundesliga football crown. Home team Mainz led the first half 2-0.

Polak rozegrał pierwszy mecz od końcówki marca, kiedy doznał urazu kolana w meczu reprezentacji narodowej z Andorą w eliminacjach mistrzostw świata (3:0). Wczoraj na listę strzelców wpisał się w doliczonym czasie drugiej połowy, w ostatniej akcji spotkania, ale gościom pozwoliło to tylko zmniejszyć rozmiary porażki.

Gospodarze prowadzili już w trzeciej minucie po golu Jonathana Burkardta, a w 37. na 2:0 po dośrodkowaniu z rzutu wolnego podwyższył Szwed Robin Quaison. Bayern do przerwy nie stworzył ani jednego poważnego zagrożenia pod bramką drużyny z Moguncji.

Po przerwie tempo spotkania opadło, większość akcji obu stron przerywana była daleko od pola karnego. Wynik nie uległ już zmianie. Lewandowski grał do końca spotkania, a w 72. minucie zobaczył żółtą kartkę.

Polak ma już 36 goli w tym sezonie ligowym. To oznacza, że potrzebuje jeszcze czterech w trzech ostatnich kolejkach, aby wyrównać rekord Gerda Muellera z sezonu 1971/72.

Bawarczycy mają 71 punktów, a wicelider RB Lipsk zgromadził o 10 mniej i ma do rozegrania jeszcze cztery mecze. Ewentualna porażka u siebie z VfB Stuttgart rozstrzygnie dzisiaj losy tytułu. Także remis w Lipsku praktycznie przesądziłby o triumfie Bayernu, trudno bowiem spodziewać się, że wicelider będzie w stanie nadrobić różnicę bilansów bramek: +28, przy +46 Bayernu.