Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Britain braced for 27C heatwave - but how hot will it get in your area?

Britain braced for 27C heatwave - but how hot will it get in your area?
Mieszkańcy Londynu w słoneczne dni chętnie okupują każdy fragment zieleni w stolicy. (Fot. Getty Images)
Britain is set for a heatwave with highs of 27C as hot air rises up from Africa - but how will it be for you?
Advertisement
News available in Polish

Według aktualnych prognoz, temperatura w najbliższe dni będzie nawet o 13 st. wyższa niż zazwyczaj w tym okresie. Jak oceniają prognostycy, w Wielkiej Brytanii, a zwłaszcza w południowej Anglii i Londynie, ma być cieplej niż na kalifornijskim Malibu czy w Australii.

Za falę upałów odpowiadać będzie front atmosferyczny znad Afryki, który obecnie przechodzi nad Europą. Szacuje się, że nad Tamizą w czwartek słupki rtęci pokażą 27 st. C. w cieniu.

"W niektórych miejscach będzie upalnie, w innych po prostu ciepło, ale wszyscy odnotują fakt, że pogoda się zmieniła" - informuje Met Office.

Punktem kulminacyjnym słonecznych dni ma być czwartek i piątek. Ci, którzy poczują się zmęczeni słońcem, na szczęście doczekają się chwili wytchnienia - o ile wyjadą na zachód kraju. Tam miejscami pojawią się przejściowe opady deszczu.

Ciepły będzie również weekend - średnia temperatura ma wynieść wówczas 24 st. w Londynie, 20 st. w Walii, 21 st. w Manchesterze, 20 st. w regionie Midlands, 17 st. w Irlandii Północnej i 18 st. w Szkocji.

Zażywanie kąpieli słonecznych w kwietniu? Pogoda na Wyspach potrafi być zaskakująca. (Fot. Getty Images)

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Advertisement