Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Bayern Munich's Sandro Wagner retires from international football after Germany snub

Bayern Munich's Sandro Wagner retires from international football after Germany snub
Piłkarz nie znalazł się w 27-osobowej szerokiej kadrze na mundial w Rosji. (Fot. Getty Images)
Bayern Munich striker Sandro Wagner has announced his retirement from international football after Germany coach Joachim Low left him out of the reigning champions' provisional World Cup squad on Tuesday.
Advertisement
News available in Polish

"Rezygnuję z gry w reprezentacji ze skutkiem natychmiastowym" - ogłosił Wagner.

Jak dodał, uznał, że "swoją otwartością, szczerością i bezpośredniością nie pasuje sztabowi szkoleniowemu kadry". Podkreślił, że życzy kolegom "wszystkiego najlepszego w Rosji" i liczy, że wrócą jako mistrzowie globu.

30-letni napastnik, który zimą przeniósł się do Bayernu z Hoffenheim i jako zmiennik Roberta Lewandowskiego w ataku mistrza kraju w rundzie wiosennej Bundesligi zdobył osiem goli, nie znalazł się w ogłoszonej przez selekcjonera obrońców tytułu Joachima Loewa 27-osobowej szerokiej kadrze na mundial w Rosji.

Na zdjęciach było widać, że Wagner miał łzy w oczach, gdy na treningu Bayernu dowiedział się o braku powołania do kadry. W drużynie narodowej zadebiutował latem 2017 roku przed Pucharem Konfederacji FIFA. Łącznie rozegrał w niej osiem spotkań i zdobył w nich pięć goli.

Mundial w Rosji rozpocznie się 14 czerwca.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Advertisement