Bayern Munich ease into Champions League semis

Piłkarze Bayernu cieszą się ze zwycięstwa (Fot. Getty Images)
Manchester United crashed out of the UEFA Champions League on Wednesday, after losing to reigning champions Bayern Munich 3-1 despite a brave battle against the Bavarian’s incredible attacking talents.
Pierwsza połowa była rozgrywana w ślamazarnym tempie i żadna z drużyn nie mogła przejąć inicjatywy. Bezbramkowy remis premiował awansem Bawarczyków i dlatego podopieczni Josepa Guardioli nie forsowali tempa gry. Czerwone Diabły starały się atakować, ale nie potrafiły zagrozić bramce Manuela Neuera. Wszystko to jednak miało zmienić się po przerwie.

W 57. minucie Antonio Valencia ruszył prawym skrzydłem i posłał piłkę przed pole karne Bayernu. Nadbiegający na futbolówkę Patrice Evra uderzył z woleja i trafił w samo okno bramki gospodarzy.

Anglicy nie cieszyli się jednak z prowadzenia długo. Po zaledwie dwudziestu sekundach Ribery zacentrował w "szesnastkę" gości, Evra nie pokrył Mandżukicia, a Chorwat zdobył wyrównującą bramkę.

Od tego czasu na murawie królowali już gospodarze. Bayern rzucił się na Manchester, gdyż nie chciał rozgrywać dogrywki. W 68. minucie w polu karnym mistrzów Anglii "zatańczył" Robben, po czym podał do Mullera. Thomas oddał strzał z pierwszej piłki z pięciu metrów i dał prowadzenie Bayernowi.

Po paru minutach Arjen Robben przeprowadził kolejną akcję na skrzydle, ale tym razem "złamał" do środka, minął Evrę i Vidicia i pokonał de Geę ustalając wynik meczu na 3:1.