Menu

Barcelona zagra w Europejskiej Superlidze?

Barcelona zagra w Europejskiej Superlidze?
Barcelona chce zagrać w Europejskiej Superlidze, choć pomysł ten jest kontrowersyjny nawet w samej Hiszpanii... (Fot. Getty Images0
Prezes Barcelony Josep Maria Bartomeu, który wczoraj wraz z zarządem podał się do dymisji, zapowiedział, że 'Duma Katalonii' zagra w tworzącej się Europejskiej Superlidze. Ma w niej wystąpić 18 klubów piłkarskich z pięciu najsilniejszych lig na Starym Kontynencie.
Reklama

"Mogę ogłosić bardzo dobre wieści. W poniedziałek Rada Dyrektorów zatwierdziła warunki uczestnictwa w przyszłej Europejskiej Superlidze, projekcie promowanym przez wielkie kluby" - poinformował Bartomeu.

W zeszłym tygodniu telewizja poinformowała, że został stworzony fundusz założycielski w wysokości sześciu miliardów dolarów. Pomysł stworzenia alternatywy dla Ligi Mistrzów mocno wspierany jest przez Liverpool i Manchester United. To właśnie angielskie kluby najbardziej chcą stworzenia nowych rozgrywek.

W odpowiedzi na słowa Bartomeu, prezes hiszpańskiej ekstraklasy Javier Tebas skomentował, że takie zachowanie prezesa Barcelony jest tylko przejawem jego ignorancji do przemysłu piłkarskiego, a plan stworzenia Europejskiej Superligi nazwał "słabą i wyimaginowaną konkurencją". "To smutny koniec dla prezesa z sukcesami i ostatnio wieloma błędami" - dodał.

Europejska Superliga ma ruszyć już w przyszłym sezonie. Wystąpić w niej mają kluby z Anglii, Francji, Włoch, Niemiec i Hiszpanii. 

Czytaj więcej:

Prezes Barcelony Bartomeu podał się do dymisji

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.11.2020
  GBP 5.024 złEUR 4.484 złUSD 3.761 złCHF 4.148 zł

  Sport


  Sport

  Reklama