Barcelona's win against Mallorca, Lewandowski's assist

Robert Lewandowski wprawdzie nie zdobył bramki, ale po wejściu do gry z ławki rezerwowych przyczynił się do zwycięstwa Barcelony. (Fot. Getty Images)
Barcelona's players won against Mallorca 1:0 in the opening match of the 28th round of the Spanish Premier League. The goal for the hosts was scored in the 73rd minute by Lamine Yamal, who was assisted by Robert Lewandowski.

Polski napastnik rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Trener Xavi Hernandez dał mu odpocząć w perspektywie rewanżowego spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów z Napoli, ale widząc, że drużyna ma kłopoty, wprowadził go na boisko w 61. minucie.

Wprawdzie Mallorca zajmuje dopiero 15. miejsce w tabeli, ale ostatnio spisuje się bardzo dobrze - awansowała do finału Pucharu Hiszpanii, a w poprzedniej kolejce ligowej pokonała rewelację sezonu Gironę 1:0. Wczoraj postawiła Katalończykom trudne warunki.

Gospodarze powinni prowadzić od 26. minuty, ale rzutu karnego nie wykorzystał Ilkay Gundogan. W 57. minucie wspaniałym strzałem popisał się Yamal, lecz piłka po palcach serbskiego bramkarza Predraga Rajkovica trafiła w poprzeczkę.

16-letni Yamal jeszcze raz błysnął kwadrans później i po podaniu Lewandowskiego uderzył w samo okienko. Tym razem Rajkovic był bez szans.

Zwycięstwo dało Barcelonie awans na drugie miejsce w tabeli. Katalończycy tracą sześć punktów do Realu Madryt i wyprzedzają jednym punktem Gironę. "Królewscy" zagrają jutro u siebie z Celtą Vigo, a w dzisiaj Girona będzie gościć Osasunę Pampeluna.

"Dumę Katalonii" czeka natomiast we wtorek mecz z Napoli, z którym na wyjeździe zremisowała 1:1. Wczoraj wieczorem mistrzowie Włoch również rozgrywali spotkanie ligowe, remisując u siebie z Torino 1:1. W zespole gospodarzy Piotr Zieliński grał do 67. minuty.