Barcelona won and is runner-up

Piłkarze Barcelony awansowali na drugie miejsce. Mają 76 punktów i o jeden wyprzedzają trzecią obecnie Gironę. (Fot. Getty Images)
Barcelona players, with Robert Lewandowski playing until the 76th minute, defeated Real Sociedad 2-0 in Monday's match of the 35th round of the Spanish top league. The goals were scored by Lamine Yamal and Raphinha. The Catalans advanced to second place. Real Madrid had already secured the championship.

Kibice na stadionie olimpijskim, gdzie Barcelona występuje obecnie w roli gospodarza, czekali na pierwszego gola do 40. minuty. Wówczas "Duma Katalonii" przeprowadziła akcję, w której udział miał Lewandowski.

Będący na środku boiska reprezentant Polski obrócił się z piłką i świetnie podał prostopadle do rozpędzonego Ilkaya Guendogana. Niemiecki pomocnik pobiegł w kierunku pola karnego, odegrał na prawą stronę do Yamala, a 16-latek popisał się precyzyjnym strzałem, bez przyjęcia piłki, z ok. 15 metrów.

Druga część długo nie przyniosła zmiany rezultatu, choć obie drużyny miały swoje okazje. Niespełna kwadrans przed końcem Lewandowski został zastąpiony przez Ferrana Torresa, a w doliczonym czasie Barcelona ustaliła wynik na 2:0. Rzut karny wykorzystał Raphinha.

Pewny mistrzostwa Real (90 pkt) pokonał w sobotę na wyjeździe 4:0 Granadę. Przedostatnia w tabeli drużyna Kamila Jóźwiaka i Kamila Piątkowskiego (obaj wybiegli w podstawowym składzie) nie ma już szans utrzymania.

Trwa natomiast ciekawa walka o tytuł króla strzelców.

Najskuteczniejszy pozostaje Ukrainiec Artem Dowbyk z Girony z 20 trafieniami, ale już tylko jedno traci do niego Norweg Alexander Soerloth z Villarrealu (zdobył dwie bramki w sobotnim meczu z Sevillą). Anglik Jude Bellingham z Realu Madryt ma 18 goli, a Lewandowski - 17.