Angelique Kerber Sports Personality of the Year in Germany

Angelique Kerber zdobywa nagrodę za nagrodą. (Fot. Getty Images)
Angelique Kerber scoops women's prize German equivalent of Sports Personality of the Year.

28-letnia Kerber ma za sobą znakomity rok. Została liderką światowego rankingu, wygrała dwa turnieje wielkoszlemowe US Open i Australian Open oraz została w Rio de Janeiro wicemistrzynią olimpijską. Pochodząca i trenująca na co dzień w Puszczykowie pod Poznaniem zawodniczka bardzo dobrze mówi po polsku.

W Niemczech po raz pierwszy została wybrana sportowcem roku. Ostatni tenisistka została w ten sposób wyróżniona w 1999 roku i była nią Steffi Graf.

Kerber otrzymała 4 664 punkty i zdeklasowała rywalki. Druga w głosowaniu była biathlonistka Laura Dahlmeier (1 940), a trzecia kolarka Kristina Vogel (1 845).

Hambuechen dostał nagrodę po raz drugi (wcześniej w 2007 roku), ale wiadomo już teraz, że ostatni, ponieważ ogłosił zakończenie kariery. 29-letni zawodnik otrzymał 3 695 punktów i wyprzedził triathlonistę, ubiegłorocznego zwycięzcę Jana Frodeno (2 410) i mistrza świata w Formule 1 Nico Rosberga (1 487).

W Rio de Janeiro gimnastyk zdobył złoty medal olimpijski w ćwiczeniach na drążku. To były jego ostatnie międzynarodowe zawody.

W kategorii "drużyna roku" dziennikarze wytypowali siatkarki plażowe Ludwig i Walkenhorst. W Brazylii niemiecka para stanęła sensacyjnie na najwyższym stopniu podium.

W głosowaniu otrzymały 3 898 punkty i wyprzedziły męski zespół w piłce ręcznej (3 123) i kobiecą reprezentację w piłce nożnej (2 272).