Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Almost 700,000 cars facing daily charges after Ulez expansion

Almost 700,000 cars facing daily charges after Ulez expansion
Strefa ULEZ zacznie obowiązywać w całym Londynie od sierpnia. (Fot. Getty Images)
Nearly 700,000 cars face daily Ulez charges when the scheme is expanded, RAC data show – hitting thousands more drivers than Sadiq Khan, the London Mayor, had estimated.

Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Eksperci z grupy motoryzacyjnej RAC ocenili, że w całym Wielkim Londynie znajduje się obecnie ok. 691 tys. zarejestrowanych pojazdów, które nie spełniają norm ULEZ. 

Dane te stoją w bardzo dużej sprzeczności z tymi, którymi dysponuje Sadiq Khan. Wynika to w dużej mierze z tego, że włodarz stolicy oszacował liczbę nieekologicznych samochodów na podstawie faktycznie odbywanych podróży, a nie samej rejestracji pojazdu.

Według biura burmistrza, po zewnętrznych częściach stolicy - w tym obrzeżach - każdego dnia wciąż porusza się 160 tys. zanieczyszczających środowisko pojazdów.

W samym centrum liczba ta wynosi 50 tys. dziennie. To właśnie na podstawie danych o ruchu wskazano, ile pojazdów będzie musiało zostać wymienionych na nowe.

Chociaż nie wszystkie z 691 tys. samochodów zarejestrowanych w strefie ULEZ będą kursować każdego dnia, liczba podana przez RAC jest wciąż zauważalnie wyższa od tego, co uważa biuro burmistrza.

Do końca sierpnia strefa ULEZ zostanie rozszerzona na wszystkie 32 dzielnice Londynu. Kierowcy wszystkich niezgodniach z nią pojazdów będą obciążani opłatą w wysokości 12,50 GBP. Opłata będzie naliczana również tym, którzy są w brytyjskiej stolicy np. przejazdem - liczy się bowiem samo przekroczenie strefy ULEZ.

Czytaj więcej:

Londyn daje przykład, jak działać na rzecz poprawy jakości powietrza

Strefa ULEZ w Londynie działa. Jakość powietrza bardzo się poprawiła

Zmiany w przepisach w 2023 r., o których powinien wiedzieć każdy kierowca w UK

Londyn: Sprzedaż ekologicznych aut tak duża, że zaczęło ich brakować na rynku

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 05.06.2023
  GBP 5.2031 złEUR 4.4851 złUSD 4.1933 złCHF 4.6041 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement