Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Akcja Katolicka mocno krytykuje film "Kler"

Akcja Katolicka mocno krytykuje film "Kler"
Film "Kler" obejrzało do tej pory niemal 2 miliony widzów. (Fot. Getty Images)
Film 'Kler' to brak moralnej odpowiedzialności za tworzoną kulturę przez ludzi, którzy wciąż chcą, by ich nazywać artystami i krzewicielami sztuki. To przejaw ich słabości i upadku - oświadczyła Akcja Katolicka w wydanym komunikacie.
Reklama

Autorzy komunikatu opublikowanego przez Akcję Katolicką podkreślają, że "człowiek mocny i uczciwy opierający się na czystym sumieniu, nigdy nie posunie się do takich postaw i sformułowań dokonywanych z satysfakcją, że inni tę taniość kupią i przyjmą jako prawdę". W ich ocenie, film ten to "filmowa zapaść" oraz "moralne przestępstwo przeciwko prawdzie i miłości drugiego człowieka".

Zdaniem Akcji Katolickiej, "przelewająca się przez Polskę fala oburzenia związana z filmem Kler to znak, że lata komunizmu i zniewoleń ostatnich lat nie zniszczyły w nas ducha polskości", podkreślając, że "ostoją siły, wsparcia i mocy był dla nas w tym trudnym czasie Kościół i rzesza oddanych kapłanów".

"Kiedy 100 lat temu walczyliśmy o niepodległość, ważne było zbiorowe zachowanie narodu. Wierność pośród zniewagi, obelg i wprowadzania zamętu jest niezwykle ważna. Pokazały to trudne losy naszej ojczyzny. Dziś, po latach, przywracamy godność tym, którzy zginęli za wiarę i obronę tego, co polskie. Wydobywana jest na światło dzienne, skrzętnie ukrywana okrutna walka z człowiekiem, który stał po stronie wiary i prawdy. Także nasze pokolenie ludzi wierzących nie podda się manipulacji. Umiłowaliśmy krzyż i on pozostaje dla nas znakiem miłości" - podkreślają autorzy komunikatu.

Dodają jednocześnie, że jak świeccy polskiego Kościoła "nie zgadzają się na zło, a jasny powszechny, wielokierunkowy znak sprzeciwu, osób indywidualnych i wielu środowisk, jest na to najlepszym dowodem".

"Nie odejdziemy od Kościoła i naszych pasterzy, nie porzucimy wiary, która jest naszą chlubą, która jest chlubą Polski. Nie godzimy się na przedkładane nam kolejny raz w pseudo sztuce zło i opluwanie, nie wyrażamy zgody na poniewieranie naszymi świętościami. Doświadczenie zła jeszcze mocniej przemawia do nas, że dobro wyświadczone naszemu narodowi przez Kościół, jego pasterzy i rzesze zamęczonych kapłanów i świeckich jest wielką wartością" - podkreślają autorzy w wydanym komunikacie.

"Coraz bardziej roszczeniowemu, wygodnemu i zlaicyzowanemu światu ukazujmy Bożą miłość. Bogu dziękujmy za dar kapłaństwa, a ich samych wspierajmy naszą modlitwą. Czyńmy i pokazujmy dobro" - apelują na zakończenie komunikatu jego autorzy, dodając, że "tylko prawda nas wyzwoli". 

Tymczasem film już wkrótce będzie wyświetlany w kinach brytyjskich i irlandzkich.

 

  Komentarze


  • Ernie Stone mason
   8 października 2018, 12:35

   Kosciol katolicki nie ma nic wspolnego z Jezusem a tym bardziej z Bogiem ,wykorzystali slowa Jezusa dla wlasnych interesow ,na szczescie ich koniec jest juz blisko...

  • Lukas
   8 października 2018, 12:47

   Człowiek mocny i uczciwy nie ukrywa i nie broni pedofili a jeżeli ktoś ukrywa przestępstwo staje się współwinny.

  • Piotr
   8 października 2018, 15:51

   Artykuł reklamowy!
   Całkiem dobry marketing.

  • Pieszczoszek
   8 października 2018, 16:47

   Jacy z nich pasterze to zwykli maklerzy dusz ,handlują z ludźmi jak na targu po ile skórka ile za pochówek ?Boga nie ma bo musi być niezły z niego psychol patrząc jak stare owłosione bydlę dobiera się do 11letniego chłopca ,skoro bóg stworzył nas swoje podobieństwo to kim on jest ze lubi patrzeć na to wszystkie zło jakie się dzieje na tym świecie .Ide na kler i pocalujta mnie w mojego eklera

  • M
   8 października 2018, 17:00

   Kosciól sie zmieni a nie zginie , tak jak to niektórzy myślą.

  • Taa
   8 października 2018, 17:08

   Prawda w oczy kole!

  • Vistula
   8 października 2018, 23:58

   Zapewne sami gorliwi wierzacy tu sie wypowiedzieli. Zycie pokazuje, ze ci co maja najwieksze pretensje do moralnosci innych sami maja z nia problem. Takie koltunskie myslenie. Usunmy pornografie z domeny publicznej, czy przyzwolenie na zdrady malzenskie!!! Ilu z Was wielkich moralistow jest za? Nawet ludzie, ktorzy z Kosciolem maja nie po drodzie mowia, ze ten film to gniot. Szkoda czasu na ogladanie go.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.06.2019
  GBP 4.782 złEUR 4.260 złUSD 3.799 złCHF 3.801 zł

  Sport


  Reklama