Menu

A groundbreaking app from the NHS is now available

A groundbreaking app from the NHS is now available
NHS szacuje, że appka będzie pobrana ponad milion razy w ciągu pierwszych 24h od jej opublikowania. (Fot. Getty Images)
After many months of testing and delays, a smartphone app from the NHS is now available across the UK, which will make it easier to track contacts and allow you to quickly fill out forms when going out to pubs and restaurants.
Advertisement
News available in Polish

Appka została okrzyknieta "przełomową" pomimo tego, że jej przygotowanie zajęło NHS więcej czasu niż zakładano. Testy smartfonowej aplikacji prowadzono przez wiele miesięcy na terenie Isle of Wight oraz londyńskiej gminie Newham. Wielu sceptyków od samego początku sądziło, że pomysł jest zbyt ambitny i brytyjskiemu rządowi nie uda się go zrealizować w takiej formie, w jakiej zakładano.

Zdaniem naukowców z Oxford University, wystarczy, aby 15 proc. populacji korzystało z appki, aby liczba zakażeń spadła. 

Posiadając appkę nie będziemy musieli podawać naszych danych za każdym razem przy stołowaniu się na mieście - wystarczy zeskanować specjalny kod QR przy stolikach.

Specjalna aplikacja informuje nas m.in. o tym, czy mieliśmy kontakt z osobą zakażoną i jaka jest skala zakażeń w okolicy, w której mieszkamy. (Fot. Getty Images)

Użytkownicy będą otrzymowali bieżące informacje o liczbie zakażeń w okolicy, a także dostaną wiadomość, jeśli będą mieć kontakt z kimś zarażonym.

NHS zapewnia, że aplikacja spełnia wszystkie normy związane z prywatnością. Posiadacz appki podaje jedynie pierwszą połowę swojego kodu pocztowego, a śledzenie kontaktów za pośrednictwem technologii Bluetooth jest opcjonalne i domyślnie wyłączone.

Appkę NHS COVID-19 można pobrać z AppStore lub Google Play Store. 
 

Czytaj więcej:

Irlandia: Aplikacja Covid Tracker pobrana prawie milion razy w 24 godziny

Rząd UK: Program Test and Trace "dużym sukcesem"

UK: Nowa aplikacja będzie śledzić kontakty zakażonych Covid-19

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 27.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.589 złUSD 3.886 złCHF 4.274 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement