Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

#1DayWithoutUs day of action online

#1DayWithoutUs day of action online
Imigranci 17 lutego pokażą się na ulicach brytyjskich miast i na portalach społecznościowych. (Fot. Instagram/@1daywithoutus )
We are encouraging all immigrants and supporters to join in the #1DayWithoutUs national day of action in solidarity with migrants on the 17 February 2018.
Advertisement
News available in Polish

Cudzoziemcy mieszkający i pracujący w Wielkiej Brytanii będą gromadzić się w wielu miejscowościach, aby pokazać autochtonom, że imigranci stanowią ważne ogniwo w tym społeczeństwie.

Zgromadzenia organizowane są na przykład w Londynie, Edynburgu, Cambridge. Informacje na temat tych wydarzeń znaleźć można już na portalach społecznościowych, między innymi na Facebooku.

I tak w stolicy Wielkiej Brytanii planowanych jest kilkanaście wydarzeń, na przykład w dzielnicy Ealing, Cricklewood, Clapham Junction czy Willesden Green.

W Birmingham akcję wsparła polska organizacja Polish Expats Association, która przygotowuje rodzinne spotkanie z muzyką. Wiece przygotowywane są również w Bournemouth, Brighton, Bristolu, Cambridge, Cardiff, Exeter, Hasting, Leicester, Liverpoolu, Peterborough, Reading, Sheffield i wielu innych.

W Szkocji akcje potwierdzone są już w Edynburgu, gdzie w samo południe zaplanowano demonstracje pod The Mound. Imigranci zbiorą się też w Glasgow czy Dumfries.

W ramach kampanii w Londynie będzie miała miejsce seria projekcji plakatów akcji, między innymi na Tower Bridge, The Tate Modern i Waterloo Bridge.

Zakrojona na szeroką skalę będzie akcja w sieci. Chodzi o to, aby każdy imigrant w sobotę 17 lutego o godzinie 14:00 opublikował swoje zdjęcie w sieci i opatrzył hasztagiem #1DayWithoutUs.

Eksperci oszacowali, że gdyby wszyscy imigranci na Wyspach naprawdę jednego dnia nie przyszli do pracy, brytyjska ekonomia straciłaby prawie 350 milionów funtów.

Będzie to już kolejna edycja akcji protestacyjnej 1 DayWithoutUs. Tegoroczna odbywa się pod hasłem "Duma z bycia migrantem. Duma ze wspierania migrantów”. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej: www.1daywithoutus.org, a także na Facebooku oraz na Twitterze.

Imigranci, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii, od kilku lat aktywnie i publicznie wyrażają swoje oczekiwania. Celem akcji jest podkreślenie różnorodności imigrantów zarobkowych, którzy pomagają Wielkiej Brytanii utrzymywać się na powierzchni — od lekarzy NHS po pracowników branży hotelarsko-gastronomicznej. Organizatorzy chcą pokazać, jak trudno będzie bez ich pracy.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Advertisement